sklep zbira

Twoja broda nie chce rosnąć a jej gęstość pozostawia wiele do życzenia? Mam na to radę! Poznaj 5 prostych sposobów na przyspieszenie porostu brody i wprowadź je w codzienne życie.

Tempo wzrostu brody i wąsów zależy od indywidualnego poziomu testosteronu i genetyki. Z doświadczenia wiem, że wielu facetów ma z tym duży problem. Ich brody są rzadkie i nie rosną tak szybko jak by chcieli.
W osiągnięciu satysfakcjonującej nas długości zarostu istotną rolę odgrywa… cierpliwość. Na szczęście istnieje też kilka skutecznych sposobów, dzięki którym nasza broda urośnie zdecydowanie szybciej i będzie bardziej okazała. Poznajcie je.

> WEJDŹ I KUP KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI BRODY <

Krok 1. Dbaj o swoje ciało

Włosy na twarzy są w bezpośredniej relacji z naszym ciałem. Dlatego tak ważne jest utrzymanie go w doskonałej kondycji. Zdrowe ciało to mocny, twardy zarost.  Zadbaj o to, by w Twojej codziennej diecie nie zabrakło produktów bogatych w białko. Jedz dużo fasoli, jaj oraz ryb. Dodatkowo unikaj sytuacji stresujących. Stres znacznie osłabia nasze włosy. Wysypiaj się i wygospodaruj w codziennym harmonogramie odpowiednio dużo czasu na relaks.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest ruch. Ćwiczenia poprawiają krążenie krwi w organizmie co przekłada się na szybszy wzrost zarostu. Raz w tygodniu korzystaj z peelingu, usuwając martwy naskórek z twarzy i pobudzając skórę. Zabieg ten pomaga stymulować porost nowych włosów. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację twarzy przemywając ją co najmniej rano i wieczorem, ciepłą wodą przy użyciu odpowiednio dobranego mydła. Czysta, zadbana skóra zachęca młode włosy do szybszego porostu.

Krok 2. Bądź cierpliwy

Wielu mężczyzn szybko rezygnuje z zapuszczania brody. Dyskomfort swędzenia skóry, który towarzyszy temu procesowi jest znany każdemu z nas. Cierpliwość przez pierwsze cztery tygodnie jest jednak kluczem do osiągnięcia celu. Nie poddawaj się.
W celu zmniejszenia efektu swędzenia korzystaj z olejków do brody, które zmiękczają włosy oraz działają kojąco na skórę. Zapewniam, że po 4 tygodniach Twoje włosy naturalnie będą już miękkie a ich wzrost mniej irytujący.

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

Krok 3. Witaminy i minerały

Wymieniłem już produkty, które od dzisiaj powinny obowiązkowo znaleźć miejsce w Twoim jadłospisie. Ważne jest też urozmaicenie go w odpowiednie witaminy i minerały. Wielu ekspertów radzi spożywanie każdego dnia co najmniej 2 mg biotyny, która odpowiada przede wszystkim za wzrost paznokci i włosów oraz funkcjonowanie skóry, utrzymując ją w dobrym stanie.
Zacznij jeść dużo owoców i warzyw, które są najlepszym, naturalnym dostarczycielem witamin. Ich brak spowalnia proces porostu włosów oraz znacznie je osłabia. Zadbaj o zwiększenie dziennej dawki witaminy B6, beta-karogenu, witaminy C, oleju z nasion lnu oraz witaminy E. W przypadku wątpliwości koniecznie skonsultuj te zmiany ze swoim lekarzem prowadzącym. Możesz dodatkowo odżywiać brodę stosując odżywki do brody.

Krok 4. Pozostawienie brody samej sobie

Przez pierwszy miesiąc wskazane jest pozostawienie brody samej sobie. Niech rośnie dziko. Pod żadnym pozorem nie przycinaj jej! Tak wiem, jest to trudne. Nic bardziej nie denerwuje od wystających włosków. Ale zostaw ją proszę w spokoju przez pierwsze tygodnie. Musisz oprzeć się pokusie przesadnego pielęgnowania jej. Po upływie 4-6 tygodni możesz śmiało odwiedzić barber shop i zacząć ją kształtować.  Taka dzika broda jest idealną rzeźbą dla każdego goli brody.

Krok 5.  Praca nad brodą

Zarost nie rośnie jak włosy na głowie. Broda niestety nie zawsze wypełnia każdą powierzchnię na twarzy. Nie ważne jak bardzo będziesz się starał, będziesz miał niewielkie obszary, na których włosy po prostu nie będą rosły. Jedynym sposobem aby obejść ten problem jest pozostawienie brody. Niech swobodnie rośnie na tyle długo, że wypełni i ukryje nagie “placki” na twarzy. W późniejszym czasie możesz ją odpowiednio przyciąć, ukształtować, zakrywając wszystkie niedoskonałości.

Te 5 kroków, pozwoli Ci skutecznie stymulować wzrost włosów. Gwarantuję, że stosując się do nich będziesz dumny ze swojej brody. Jeśli znasz jeszcze inne metody podziel się nimi w komentarzu. Piona!

5 prostych kroków na szybszy porost brody
3.6 (71.22%) 230 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *