Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana. Dlatego poznaj większość mitów na ich temat, których rozwianie powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji. 

sklep zbira

Wokół tatuaży narosło wiele mitów. Dlatego obalam siedem najczęściej powtarzanych kłamstw na ich temat.

Tatuaż boli

Kwestia sporna. Są miejsca, w których wykonywanie tatuażu porównuje się maksymalnie do uczucia ukąszenia komara, a są też takie, w których ból jest naprawdę mocny. Do najbardziej bolesnych miejsc należą te, w których skóra jest delikatna, cienka lub przylega bezpośrednio do kości. Nawet w tych przypadkach, nie jest to jednak ból nie do wytrzymania. Z moich tatuaży jakie posiadam, najmniej przyjemnym miejscem do ich wykonania był łokieć oraz piszczel.

Sklep Zbira
Koszulki Tattoo

Z tatuażami nie mogę oddać krwi

Bzdura. Rzeczywiście, przez pół roku po sesji nie możesz oddać krwi. Później nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz pomagać innym do woli. Więcej przeczytasz w moim artykule “Tatuaż a oddawanie krwi“.

Osoby z tatuażem nie znajdą pracy

Żyjemy w kraju, w którym dalej jest dość duża dyskryminacja osób pokolorowanych w miejscach pracy. Na szczęście jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Osoby z bardzo widocznymi tatuażami mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Mały, niewidoczny tatuaż nie powinien być jednak przeszkodą w staraniu się o naszą upragnioną pracę. W dużych aglomeracjach coraz częściej na wysokich, dyrektorskich stanowiskach spotykamy ludzi, którzy mają wydziaraną nie małą powierzchnię ciała.

pixabay.com

Kolorowe tatuaże blakną

Wystarczy odpowiednio zadbać o tatuaż, smarować kremem nawilżającym, unikać silnych promieni słonecznych, by długo cieszył nas swoimi jaskrawymi kolorami. Wykonany w profesjonalnym salonie tatuażu, przez doświadczonego tatuatora, powinien wyglądać dobrze nawet po upływie kilku lat od wykonania. Dowiedź się, po czym rozpoznać dobry salon tatuażu.

Tatuażu nie da się usunąć

Mówi się, że tatuaż jest na całe życie. Z pomocą przychodzi nam zabieg laserowego usuwania tatuażu. Kosztowny, dość bolesny, ale dzięki niemu możemy pozbyć się naszych błędów młodości. Stare pamiątki możemy także zakryć nowym tatuażem wykonując tzw. cover.

Tatuaż się długo goi

Proces gojenia się tatuażu uzależniony jest od wielu czynników, także naszych zdolności regeneracji skóry. Najczęściej nie trwa dłużej niż 3 tygodnie.

Cena nie jest ważna

Chyba najczęściej powtarzane głupstwo. W przypadku sztuki tatuażu, cena odgrywa wręcz kluczową rolę.  Za dobrze wykonany tatuaż, będący prawdziwą sztuką, a nie kopią wzoru z internetu, musimy zapłacić nie małe pieniądze. Niewielka kwota, jaka została Ci przedstawiona za wykonanie tatuażu, powinna być dla Ciebie pierwszym sygnałem ostrzegawczym. Nie warto się kaleczyć.

Dodalibyście jakieś mity, o których zapomniałem?

 

7 mitów o tatuażach
4.8 (95%) 12 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Dziary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *