sklep zbira

Noszenie brody postarza i dodaje mężczyźnie powagi. Wpływa także pozytywnie na jego zdrowie. Utrzymuje skórę w dobrej kondycji oraz zmniejsza ilość zmarszczek na niej.

Brody na całym świecie zyskują na popularności. Dla wielu broda to coś więcej poza czasową modą. Dzięki nim kształtują i podkreślają swój styl. Niestety jak w każdym takim przypadku, coś co staje się trendy szybko staje się również celem krytyki.  Ludzie Ci najczęściej nie mają nawet świadomości z korzyści dla zdrowia jakie niesie za sobą noszenie brody. Materiał ten powstał z myślą o nich.

1. Blokuje promienie UV
Noszenie gęstej brody blokuje nawet do 95% słonecznych promieni UV dostających się do skóry twarzy. W ten sposób zabezpieczamy się przed oparzeniami  oraz zachorowaniem na raka.

2. Golenie vel. trądzik
Skóra pod dobrze pielęgnowaną brodą z reguły jest bardzo gładka. Wierzę, że po wcześniejszych lekturach na moim blogu nie ma już tutaj takich, którzy nie wiedzą jak należy dbać o brodę. Natomiast częste golenie twarzy pobudza skłonności do trądzika oraz różnych, nieprzyjemnych podrażnień. Znacie to, prawda?

3. Budowanie zaufania
Pewny siebie facet wydaje się być bardziej skuteczny we wszystkich aspektach życia. Broda natomiast daje mężczyźnie poczucie siły i buduje zaufanie do samego siebie. Dlatego wszyscy zapuszczający zarost powinni być przygotowani na lepsze jutro! To nie żart.

4. Wieczna młodość
Zarost utrzymuje skórę wolną od skaz nowotworowych. Dodatkowo nie musimy na co dzień borykać się z przebarwieniami i trądzikiem. Broda i wąsy skutecznie utrzymują poziom alergenów a to natomiast wpływa korzystnie na ogólny stan naszego zdrowia.

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

5. Mniej zmarszczek
Innym rezultatem nie wystawiania twarzy na działanie promieni słonecznych jest mniejsza ilość zmarszczek. Nie od dzisiaj wiadomo, że częste opalanie skóry przyspiesza proces starzenia się jej. Zmarszczki nam nie straszne.

6. Mniejsze ryzyko choroby dziąseł
Broda oraz wąsy pomagają utrzymać bakterie z jamy ustnej a to ma bezpośrednio wpływ na ZMNIEJSZENIE ryzyka chorób dziąseł. Broda nie zastępuje podstawowej higieny jamy ustnej a jedynie daje dodatkową ochronę, której inni nie mają! 😉

7. Wilgotna skóra
Golenie otwiera pory w skórze, a także może spowodować rany na niej i podrażnienia. W okresie letnim objawia się to znaczną utratą wilgotności skóry. Posiadając brodę unikasz tych problemów. Twoja skóra jest ładna i zdrowa.

8. Naturalna ochrona przeciwbakteryjna
Gdy nosisz brodę w naturalny sposób chronisz swoją skórę przed wszelkimi bakteriami. Mogą pochodzić one z różnych źródeł. W przypadku dostana się ich do otwartych porów w skórze mogą wywołać niepożądane efekty. Wystarczy zapuścić gęstą brodę i po problemie.

Następnym razem, kiedy ktoś próbuje wmówić Ci, że noszenie brody jest nieestetyczne, że zarost jest siedliskiem bakterii, broń się! 8 przykładów jakie podałem doskonale udowadnia, że jest inaczej. Posiadamy zdrowszą skórę od świeżo ogolonych młodziaków. Piona!

8 zdrowotnych powodów, dla których warto nosić brodę
5 (100%) 6 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

9 Odpowiedzi

8 zdrowotnych powodów, dla których warto nosić brodę

  1. A tak ogólnie to jedna z promocji islamskiego stylu życia. Zauważamy ją w modzie i w telewizji od dłuższego czasu. Komuś zależy, żebyśmy się przyzwyczaili do wyglądu mężczyzny z brodą. Wtedy łatwiej będzie zaakceptować nam “uchodźców”.

    1. Ty naprawdę tak serio? Nie chcę zatem myśleć co mają na myśli łysi, bo mnie kojarzy się to jednoznacznie.
      Polecam wyjść na spacer i ochłonąć

  2. Dopiero zacząłem zapuszczać brodę i większość kobiet lubi brodę 🙂 Jestem barmanem i zauważyłem, że jak mam brodę zapuszczoną to mam większe napiwki 😀
    Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *