Bez względu na trendy i nowe kanony mody, mężczyzna z brodą od zawsze pociągał kobiety. Dlaczego tak jest?

sklep zbira

Dożyliśmy czasów, w których broda ponownie stała się powszechna. Pojawia się coraz więcej osób, szczególnie kobiet, które kochają zarośniętych mężczyzn. To dlatego, że od wieków, facet z brodą wydaje się mieć silniejsze geny, przez co jest dla nich atrakcyjniejszy. Oczywiście partnera dobieramy uwzględniając także inne czynniki. Jednak broda kusi i pociąga.

Jeśli podobnie do mnie uwielbiasz brodę, wielce prawdopodobne jest, że utożsamiasz się z osobami określanymi terminem Pogonofilia. Pogonofilem jest osoba, która uwielbia męski zarost i brodę. I wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o trendy panujące w ostatnich latach. Gdy dokładnie przyjrzymy się się starożytnej mitologii, to wielu bogów było obdarzonych pokaźną brodą. Już od wieków odróżnia ona mężczyzn od chłopców. Jest symbolem męskości.

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

Brodę nosimy dlatego, że dobrze w niej wyglądamy i czujemy się lepiej. Nie koniecznie chcemy utożsamiać się z kimś znanym, ulegać presji czy modzie. Wywołuje ona reakcje wśród wszystkich, którzy nas otaczają. Mam tu na myśli nie tylko Panie, ale także mężczyzn. Jedni nam zazdroszczą, inni podziwiają. Znajdą się też tacy, którzy pod wpływem stereotypów i wszelkich ograniczeń, również umysłowych, kojarzą męski zarost wyłącznie z religią i światem arabskim. Pozwólcie, że tymi osobami nie będę się zajmował.

Mężczyzna z brodą emanuje siłą, spokojem i silną wolą, potrzebną do tego, żeby dbać o swój wizerunek i utrzymać brodę w dobrej kondycji. Te cechy przydają się w życiu zawodowym. Zarost pomaga zwłaszcza wtedy, kiedy osoba jest młoda i potrzebuje dodać sobie nieco powagi i dojrzałego wyglądu.

Na szczególną uwagę zasługują badania naukowe przeprowadzone na University of Wales. Opublikowano je w czasopiśmie naukowym Evolution & Human Behaviour. Jeśli wierzyć wynikom, to facet z brodą pociąga większość kobiet. W badaniu wzięło udział 351 kobiet. Zaprezentowano im cztery zdjęcia, na których umieszczono aż 177 panów. Na każdej fotografii mężczyźni mieli brodę na różnym etapie wzrostu. Bez brody, zarost pięciodniowy, dziesięciodniowy i na ostatnim zdjęciu dłuższa broda.

Osobami odpowiedzialnymi za badanie byli Barnaby J. Dixon oraz Robin C. Analizując reakcje kobiet na prezentowane fotografie doszli do wniosku, że najbardziej dla nich atrakcyjnym facetem jest ten, posiadający średni zarost. Kobiety wybierały zdjęcie trzecie. Facet z dłuższą brodą wydał im się najmniej atrakcyjnym, jednak co ciekawe, panie postrzegały ich jako potencjalnie najlepszych ojców i mężów. Bujna broda sprawiała wrażenie mężczyzny obrońcy. Walecznego żywiciela rodziny.

Badanie potwierdza tylko fakt, że przybywa osób, którzy twierdzą, że broda dodaje mężczyźnie atrakcyjności. Pogonofilem okazuje się być większość z nas. Bo jak inaczej rozumieć to, że w końcu wszyscy uwielbiamy brody?

Atrakcyjność mężczyzn z brodą, pogonofilia kwitnie
5 (100%) 9 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *