sklep zbira

Broda to nie tylko zarost. W naszym codziennym życiu odgrywa zdecydowanie ważniejszą rolę niż nie jeden z nas może jej początkowo przypisywać. Jest częścią nas a nie rzadko wychodzi przed szereg i nadaje tempo naszemu życiu. To dzięki niej odnosimy sukcesy. Także na polu zawodowym.  Trudno w to uwierzyć? Przekonajcie się sami.

Lider

Wiecie, że przez stulecia golenie było zarezerwowane dla zamożnych? Pierwsza tzw. chowana brzytwa, wykonana w 1680 r., była towarem niezwykle luksusowym. Dopiero masowa produkcja żyletek w 1904r. nieco zmieniła ten trend. Na szczęście te czasy mamy już dawno za sobą. Dlatego nie będę dalej rozwodził się nad goleniem, które od dawna jest mi obce. Łyk historii nikomu jednak nie zaszkodził.
W obecnych czasach dzięki brodzie postrzegani jesteśmy jako starsi i o wyższym statusie społecznym. Potwierdziło to jedno z badań opublikowanych przez Oxford University Press. Facet z zarostem odbierany jest jako bardziej doświadczony i kompetentny. Dlatego wykorzystajcie to na swoją korzyść. Brodacz to urodzony lider i mężczyzna kreatywny!

Pewność siebie

Broda powoduje, że wielu z nas wygląda po prostu atrakcyjniej. Koryguje kształt twarzy i skutecznie niweluje jej niedoskonałości np. optycznie ją wydłuża lub uwypukla słabo zaznaczony podbródek.  Nie da się ukryć, że przyciąga zainteresowanie kobiet gdyż uważana jest za atrybut dojrzałości i męskości. – “Zmieniłeś się. Jesteś teraz jakiś taki bardzo męski i sprawiasz wrażenie typa dominującego” – usłyszałem na jednej  imprez od znajomej nie widzianej z dobre dwa lata. To najlepszy dowód na to, jak bardzo zmienia nasz wizerunek. Pamiętajcie o jednej podstawowej zasadzie. O brodę musicie zadbać. “Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – więc tylko ta, codziennie pielęgnowana przyczynia się do otrzymywania wielu komplementów a te natomiast skutecznie budują naszą pewność siebie. Dlatego koniec z nieśmiałością.

Samodyscyplina

Zapuszczanie brody to proces nieustannej walki z samym sobą. Uczy nas samodyscypliny. Cierpliwości i wytrwałości w walce o jasno sprecyzowany cel. Z biegiem czasu cechy te z powodzeniem możemy wprowadzić w inne aspekty życia. Przydają się na pewno w pracy. A już na wyższych stanowiskach są na pewno kluczem do sukcesu.

Pozwoliłem sobie spojrzeć na brodę z nieco innej perspektywy niż zazwyczaj. Udowodnić, że może acz oczywiście wcale nie musi zmieniać naszą osobowość. Na pewno jednak wpływa na postrzeganie naszej osoby przez otoczenie. A najlepszym tego przykładem niech będzie Conchita Wurst, która zwyciężyła w 2004 roku w konkursie europejskiej piosenki Eurowizji. Bo kto pamięta jak śpiewała? Wszyscy natomiast pamiętamy jej zarost… 😉

Broda sukcesu
5 (100%) 1 vote[s]

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

2 Odpowiedzi

Broda sukcesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *