Do dołączenia do grupy Broda To Nie Moda skusiło go nasze przewodnie hasło. – Broda To Nie Moda, To Przyjaźń. Ja oddany jestem pewnym wartościom i to hasło idealnie się w nie wpasowuje – zdradza Sławek, świeżo upieczony Król Brody.

sklep zbira

Za nami pierwsze półrocze wyborów Króla Brody, organizowanych na grupie Broda To Nie Moda. W czerwcu tytuł ponownie powędrował do Zielonej Góry. Ten piękny rejon Polski zamieszkują mężczyźni, którzy mogą pochwalić się długimi futrami. Sławek, który w czerwcu bezapelacyjnie i jednogłośnie wygrał wybory jest dowodem na to, że nawet bez przesadnej pielęgnacji brody można na grupie zostać docenionym. Ale nie będę zdradzał szczegółów naszej rozmowy, zapraszam do lektury.

Sławek, Zielona Góra brodami stoi? W grudniu wybory króla brody wygrał Marcin, w czerwcu Ty. Mamy jeszcze Tomka ze Słubic, który nosi tytuł od stycznia. Chyba lokalny, winny klimat sprzyja Wam w hodowaniu futra? 😉
Faktycznie coś w tym musi być. Pewnie coś w powietrzu. Może jakiś powiew zza Odry 😉 Wszak jest nas kilku na grupie 😉 Co zabawne – do tej pory nie mieliśmy okazji zorganizować lokalnego spotkania. Czas to nadrobić!

Grzeszycie, ale sądzę, że po tym wywiadzie zmienicie to szybko. Przedstaw nam się proszę bliżej. Jak długo nosisz brodę, czym się zajmujesz oraz jak trafiłeś na grupę Broda to nie moda?
Tak od razu mam wszystko o sobie?

Wszystko nie, coś tam zostaw dla siebie 😉
No dobra. Broda w zasadzie odkąd zaczęło coś rosnąć to nosiłem jakąś kozę. Jej długość zmieniała się na przestrzeni lat. Jakoś 3 lata temu postanowiłem sprawdzić czy wytrzymam bez golenia dłużej. Łatwo było u mnie o różne podrażnienia stąd obawy. Jak widać poszło dobrze i tak już zostało. Aktualnie zajmuję się wychowywaniem córki, prowadzeniem własnej firmy i wracaniem do zdrowia.
Na grupę trafiłem przez inną grupę brodaczy na fb. Skusiło mnie właśnie hasło. Broda To Nie Moda To Przyjaźń. Ja oddany jestem pewnym wartościom i to hasło idealnie się w nie wpasowuje.

Prowadzisz własny biznes – może warto pomyśleć o współpracy? Odczułeś kiedyś, żeby broda przeszkadzała Ci w rozmowach biznesowych? Pytam, bo często spotykam się z opiniami, że broda przeszkadza w pracy.
A co jak nas czyta ktoś ze skarbówki? Haha. Nie no spokojnie. Prowadzimy legalne biznesy. Możemy współpracować. Ale te kwestie chyba obgadamy poza wywiadem. Tak w ogóle to czy pamiętasz, że nasze loga występują już razem na koszulce? Koszulka turniejowa dla Rafała 😉 Poza tym patron mojej firmy, słowiański bóg Weles to też brodacz 😉
Broda w biznesie to chyba jakiś mit. Nie zauważam nigdzie minusów. Plusy za to raczej często. Przewijałem się przez różne branże. Zdecydowanie przeszkadza w spawaniu, ale ze względów bhp. Łatwo ją przypalić. Pamiętam też sytuację kiedy jako inżynier projektant wpadłem lekko spóźniony na spotkanie z klientami – finami. Byłem przygotowany, że raczej będzie dość oschle z powodu tego spóźnienia. Jak ja się zdziwiłem kiedy okazało się, że długa broda i długie włosy zmieniły całkowicie nastawienie klientów 😉 Finlandia to najbardziej metalowy kraj świata 🙂
W obecnej firmie – wśród Panów reakcje od neutralnych po pozytywne. Wśród Pań zdecydowanie pozytywne. Wydaje mi się że to nie kwestia samej brody tylko zadbania o nią.

Jasne, pamiętam i to przyjemność dla mnie! Za całą akcję z Rafałem Stasiakiem wielki szacunek i za wsparcie go w turnieju! Ile Twoja broda ma cm? Rozumiem, że do jej pielęgnacji używasz specjalnych produktów? Zdradzisz jakimi kosmetykami dbasz o nią?

A numer buta też podawać? Nie mierzę. Sięga za mostek. Jest imponująca (ahh ten samozachwyt) i nie planuję przerywać jej wzrostu. Kosmetyki – tutaj jestem tym szczęśliwcem który nie musi używać jakichś wymyślnych kosmetyków. Do mycia codziennego używam tego samego szamponu który używam do włosów. Przez lata używałem zwykłej okrągłej szczotki do rozczesywania i dopiero później kartacz. Jedynym kosmetykiem przez te 3 lata było opakowanie Selective 15 in 1 🙂 Dopiero na początku tego roku zacząłem zastanawiać się nad poprawieniem wyglądu brody. Zacząłem używać Roomcaysa. Olej codzienie. Balsam co kilka dni. Ilości oleju przy takiej długości brody są już troszeczkę inne niż podawane na opakowaniu 5 kropli 😉
W międzyczasie pojawił się też Beard Miracle Oil z OKAY. Następny w kolejce będzie Pan Drwal i Cyrulicy.

Sławek Łącki-Golc z Rafałem Stasiakiem na Turnieju.

Wychodzimy powoli na ostatnią prostą w organizacji zlotu brodaczy w Gdańsku. Widzimy się na miejscu?
Datę mam zapisaną w kalendarzu już od dawna. Dopinam jeszcze szczegóły. Nadal pozostaję bez noclegu ale to jest najmniejszy problem. Jeśli tylko nie wydarzy się nic ze zdrowiem jak w przypadku spotkania w Poznaniu to oczywiście będę. A swoją drogą. W Zielonej co roku we wrześniu odbywa się winobranie. Może czas pomyśleć o kolejnym zlocie właśnie wtedy?

Przyznam, że ZG mamy na celowniku… Wierzę, że zdrowie dopisze czego Ci oczywiście życzę. A teraz trochę z innej beczki, bo ileż można gadać o brodach hehe. Z czego Twoim zdaniem wynika tak słaba postawa reprezentacji Polski na Mundialu w Rosji?
O stary. Trafiłeś w mój czuły punkt. Jestem daleki od tego sportu przez to jak blisko jestem lub byłem co niektórych działaczy sportowych. Gdyby więcej czasu poświęcać na rzeczywiste treningi a nie na walkę o hajs to wyniki były by znacznie inne. Nie ma drugiego tak przereklamowanego sportu jak PN. Przecież patrz – w każdej miejscowości jest jakieś boisko. Są drużyny piłkarskie od najniższego szczebla. I co? Mam uwierzyć że w tak wielkim kraju jak nasz nie znajdzie się tych 11 chłopa którzy będą w stanie mniej oddawać się piciu i reklamowaniu wszystkiego od blach trapezowych przez szampony po parówki a więcej trenować? Tam wszędzie jest walka o hajs a zapominają o sporcie. A np. w lekkiej atletyce czy w pływaniu popatrz ilu mamy medalistów. A zdradzić Ci sekret? Większość z nich samodzielnie szuka sponsorów. Tyczkarze organizują zbiórki crowdfundingowe. Kajakarki robiły rozbieraną sesję żeby uzbierać pieniądze na wyjazd na mistrzostwa.

Także, nigdy nie rozumiałem fenomenu piłki, ale za nią stoi ogromny marketing i pieniądze. A kto wygra mistrzostwa? Masz swojego faworyta?
Włodarczyk i Fajdek 😉

To chyba jakieś głębokie rezerwy Chorwatów? Hehe… Dziękuję Królu za wywiad. Raz jeszcze ogromne gratulację i noś koronę dumnie, niech Ci broda gęsta rośnie Bracie!
Dziękuję za ten tytuł. Pozdro Bracia w brodzie. BTNMTP!

Broda To Nie Moda: Król Brody - czerwiec 2018
5 (100%) 4 vote[s]

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *