W czasach bezgotówkowych transakcji portfele typu slim wallet cieszą się coraz większą popularnością. W moje ręce trafił produkt wykonany przez firmę Woodsman Craft, dzięki któremu uczę się noszenia tylko najpotrzebniejszych rzeczy. 

sklep zbira

Mój portfel od lat jest zapchany i ciężki. Noszę w nim dowód, karty płatnicze, stos wizytówek, nie mało banknotów i garść lub dwie monet. Kiedy odebrałem przesyłkę od Woodsman Craft z bardzo cienkim portfelem typu slim zadałem sobie jedno pytanie. W jaki sposób mam w nim wszystko zmieścić?!

Cienkie portfele mają wiele zalet. Zmieścisz go zarówno w kieszeni spodni jak i klapie marynarki. Do tego jest niemalże niezauważalny. Na pewno nie znajdziesz w nim jednak miejsca na pamiątkowe zdjęcia ukochanej czy dzieci. Z drugiej strony, ktoś w ogóle jeszcze nosi je przy sobie? Uważam, że nieliczni. W końcu żyjemy w czasach smartfonów i w nich przechowujemy tysiące zdjęć.

Produkt od Woodsman Craft wykonany jest ze skóry Horween Chromexcel o grubości około 2-2,2 mm. Fachowy szew tzw. saddle stich gwarantuje doskonałą trwałość i solidną jakość, której nie powstydziłyby się największe, światowe marki. Rzemieślnicza robota na wysokim poziomie, którą doceniasz już przy pierwszym dotyku. Poniższa grafika dokładnie obrazuje w praktyce użyte w portfelu szycie.

szew tzw. saddle stich

Tylko to, co potrzebne

W opisywanym portfelu, który służy mi do dzisiaj, z powodzeniem umieścisz co najmniej kilka kart, z przodu oraz tyłu. Moim zdaniem maksymalna ich ilość to ok. 12 sztuk, 2×6. Więcej nie polecam ze względu na to, że pojawi się problem z ich wyciąganiem – sprawdzałem. Ważne, nie ma szans na to, byś je zgubił. Nie wypadną. Kilka banknotów można umieścić między zszytymi płatami skóry. To miejsce idealnie się do tego celu nadaje.
Zmieścisz w nim wszystko to, czego potrzebujesz na co dzień do normalnego użytkowania. Wypełniony po brzegi, dalej zajmuje mało miejsca w kieszeni i jest niemalże niewyczuwalny. To jego najważniejsza zaleta, prócz oczywiście wzorowego wykonania.

Prezentowany portfel na pewno zmusza nas do zastanowienia się nad tym, co jest nam tak naprawdę potrzebne. Sam preferowałem model człowieka, który wyrusza na miasto z portfelem wypychającym kieszeń spodni. Odkąd mam ten od Woodsman Craft prawie nie czuję, że mam go przy sobie. Pamiętaj jednak, że nie ma w nim miejsca na zbędne monety czy dziesiątki wizytówek. Ale dzięki temu oszczędzasz na wadze i gabarytach. Zabieramy ze sobą tylko niezbędne rzeczy i ruszamy na zakupy. Dla mnie ciekawa alternatywa dla tradycyjnych portfeli, jednak, do której z pewnością musimy przywyknąć. Właśnie się tego uczę.

Cena atrakcyjna – 139 PLN, dlatego wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę producenta Woodsman Craft.

Cienki portfel Woodsman Craft, bez monet da się żyć
Oceń:

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *