Za oknem śnieg i mróz. Zabierasz się za dołączenie do brodatej braci, ale brak Ci motywacji? Właśnie rozpoczął się moim zdaniem najlepszy sezon na zapuszczenie brody.

sklep zbira

Zima to najlepszy czas na wyhodowanie brody. Nie podlega to żadnej dyskusji. Noszenie jej w tym czasie jest bardzo praktyczne. Rzućmy okiem na to, czego możesz się spodziewać zapuszczając zimą brodę.

Broda jako naturalna izolacja

Chodzenie w minusowych temperaturach do przyjemnych nie należy. Owinięci w szal zasłaniamy kanały oddechowe (usta i nos). Uczucie do bani, prawda? Broda po części stanowi naturalny szal ochronny. Nie przypadkowo posiada ją większość himalaistów. Oczywiście mam tu na myśli dłuższą brodę, a nie 2 cm zarost. Chroni nas także przed wiatrem, oparzeniami słonecznymi wywołanymi w chłodniejsze dni. Im grubsza i dłuższa, tym większą ochronę zapewnia. Jest dosłownie naszą futrzastą fortecą.

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

Niska temperatura i wilgotność wysusza brodę

Zimą, Twoja broda potrzebuje więcej uwagi. Minusowe temperatury oraz niska wilgotność wysysa z niej całą wilgoć, przez co staje się krucha i łamliwa. Oczywiście jest kilka kroków, które możesz podjąć, by walczyć z tymi niekorzystnymi warunkami. Sprawdź jak pielęgnować brodę zimą.

Broda zamiast świątecznej choinki

Co prawda okres świąteczny mamy już za sobą, ale broda w ostatnich latach stała się popularną “alternatywą” dla choinek. Oczywiście żartuję, ale wielu z nas w tym okresie z przyjemnością przyozdabia swoje futra. Krzepka broda stanowi idealną bazę do wieszania świątecznych ozdób i wszelkich kolorowych bombek. Co bardziej śmiali częstują ją brokatem, który znajdują jeszcze w marcu 😉

Zostań Świętym Mikołajem

W końcu nie będziesz musiał przyczepiać tych paskudnych, sztucznych futer, by tylko sprawić dzieciom radość. Twoja wytrwałość w zapuszczaniu brody doprowadzi do tego, że już w kolejne święta będziesz mógł być prawdziwym Mikołajem. Z naturalną brodą, odporną na ciągnięcie i wszelkie próby zdjęcia jej!

#IceBeards

Lodowa broda dorobiła się na Instagramie swojego hasztag’a. Sprawdźcie, jak najbardziej wytrwali bracia radzą sobie z zimową aurą. Można tam znaleźć naprawdę genialne zdjęcia. Trzeba przyznać, że ośnieżone futra są fotogenicznym zjawiskiem. Może macie w swoich zbiorach podobne zdjęcia?
Należy jednak pamiętać, że takie lodowe “SPA” jest zabójcze dla brody. Włosy są suche i podatne na pękanie. Zaraz po wejściu do ciepłego pomieszczenia i rozmrożeniu, zapodaj jej odrobinę olejku do brody. Jeśli nie masz takiego pod ręką, wystarczy niewielka ilość kremu do twarzy lub ciała. Musisz zadbać o jak najszybsze nawilżenie skóry i brody. Krem wyłącznie jako alternatywa. Nigdy nie zastąpi dobrego olejku, dlatego nie traktuj tej formy jako podstawy.

Brodę łatwo zaniedbać i zniszczyć. Zdecydowanie ciężej uzdrowić. Weź sobie to do serca, szczególnie teraz, gdy za oknem mało sprzyjające warunki.

Dlaczego warto zimą nosić brodę?
5 (100%) 6 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *