Od chińskiego zestawu do tatuowania po wielką karierę. Właśnie tak można skrócić historię Galena Leach’a, tatuatora z West Oakland specjalizującego się w stylu Ignorant.

sklep zbira

Styl “Ignorant” poza prostotą nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zakorzeniony jest w graffiti. Jednym z pionierów stylu jest FUZI, francuski artysta. – “Moi przyjaciele i ja chcieliśmy stworzyć styl, który wyraża coś prostego” – zdradził w jednym z wywiadów. – “Od początku miał wyglądać tak, jakby stworzony był przez dziecko. Piszesz swoje imię jak chcesz, gdzie chcesz i pieprzysz resztę. Zero zasad.” – dodał.

Właśnie w prostocie Galen Leach dostrzegł jego urok. Jest tatuatorem samoukiem, bez kursów i szkoleń. – “Mój przyjaciel kupił w Chinach zestaw do tatuowania. Wydał 99 dolarów, a następnie mi go oddał. Pomyślałem, że to świetna okazja by zacząć. Byłem zachwycony” – zdradza Leach.

Sklep Zbira
Koszulki Tattoo

Sztuki tatuażu uczył się na sobie. W 2013r. pokrył swoją nogę prostymi wzorami. Na ich widok ludzie najczęściej reagowali w jeden sposób… komentując “ale głupie tatuaże“. Następnie prosili aby Galen wykonał im podobne. Przez pierwsze trzy lata wykonywał je tylko weekendowo. Na co dzień pracował jako posłaniec rowerowy. Z czasem jego biznes stał się duży. Klientów przybywało. To był początek jego kariery.

Sztuka towarzyszy Galenowi Leach przez całe życie. Był muzykiem, produkował koszulki z jedwabiu, obecnie wykonuje tatuaże. To właśnie im poświęcił aktualnie swój czas. Na początku 2017r. zdecydował się zrezygnować z innych zajęć i cały swój czas poświęcić pokrywaniu ciał Klientów swoimi prostymi projektami. Zaczął utrzymywać się z wykonywania tatuażu. Jak przyznaje, jest dzięki temu bardzo podekscytowany.

Wydawałoby się, że styl “Ignorant” jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych styli w sztuce. Leach nie spotkał się jednak z żadnymi negatywnymi uwagami dotyczącymi swojej pracy. Publikując swoje prace na Instagramie  spotykał się z bardzo przychylnymi komentarzami. Zarówno klientów jak i innych tatuatorów. To najlepsze świadectwo artyzmu Galena. Jego wyluzowanego stylu bycia i uroku stylu ignoranckiego.

Jak podoba się Wam ten styl? Poświęcilibyście kawałek skóry, by nosić jeden z wzorów Leach’a?            
Ignorancki i zabawny styl Galena Leach
4.8 (96.67%) 6 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Dziary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *