Jak chronić tatuaż przed słońcem?

sklep zbira

Zaczyna się najgorętszy okres wakacyjny. Wielu wydziaranych niestety zapomina o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu wystawiając swoje ciało na działanie promieni słonecznych. Po latach traci on swój blask i jest mało wyrazisty. Można jednak temu zapobiec.

Opalenizna jest seksowna – przynajmniej dla mnie. Ciężko wyjechać nad wodę i nie korzystać w tym czasie z uroków lata. Wystawiać swoje ciało na smażenie. Jednak ta pora roku to najgorszy okres dla pokolorowanej skóry. Tatuaż stanowi ciemniejszy obszar na ciele przez co chłonie bardzo dużo promieni. Jest jednocześnie mocno wrażliwy na słońce i blaknie pod jego wpływem. Podobnie jak ciemne ubrania wystawione na słońce.

Sklep Zbira

Kup koszulki Tattoo w sklepie Zbira

Jak więc zadbać o tatuaż a jednocześnie nie rezygnować ze słonecznych kąpieli? Podstawową sprawą jest zagojenie tatuażu. Musi mieć co najmniej miesiąc zanim “spokojnie” wystawimy go na działanie słońca. Jeśli już tak jest konieczne jest smarowanie go kremami z filtrem ochronnym o jak najwyższym współczynniku np. SPF 50. Pamiętajcie by smarować nim tylko obszar tatuażu.

Na rynku dostępny jest bardzo dobry krem, który chciałbym Wam przedstawić:

  • Easy Tattoo – Ochronny krem do opalania 50+ UVA 10gCENA tylko 29,50 PLN ! (Opis producenta: Easytattoo ochronny krem do opalania (extreme sunblock stick) to krem w sztyfcie przeznaczony do bardzo wysokiej ochrony tatuażu przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB (faktor 50+ UVA) oraz chłodem i wiatrem.  Krem daje skuteczną i natychmiastową ochronę, długotrwale nawilża, nie klei się, jest wodoodporny, fotostabilny i nie posiada właściwości toksycznych i alergizujących. Dzięki temu że krem jest w sztyfcie nie musisz brudzić rąk klejącym mleczkiem lub kremem.).

Można także nosić odzież ochronną z tzw. ciasno tkanych tkanin. Najlepiej jeśli będzie w ciemnych kolorach. Ten sposób jest jednak nie praktyczny na… plaży. Ciężko wymagać by na plaży leżeć w ubraniu do tego np. w czarnym kolorze. Za to podczas spacerów jak najbardziej można w ten sposób zakrywać nasze dziary.

Jeśli chcesz by Twój tatuaż zachował jak najdłużej swoją wyrazistość i świeżość, każdego lata zadbaj o zewnętrzne nawilżanie skóry. Nie dopuszczaj do jej wysuszani. Sucha skóra nie wygląda atrakcyjnie, do tego jest matowa a to następstwie powoduje, że kolory tatuażu wydają się mniej żywe.

Udanych wakacji!

Komentarze

Komentarze

sklep zbira

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę czekaj...

Brodaczu dołącz do nas!

Zapisz się na newsletter i jako pierwszy otrzymuj powiadomienia o nowych konkursach oraz zniżki do mojego sklepu uZbira.pl. Podając dobrowolnie swoje dane akceptujesz Politykę Prywatności i zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych przez moją firmę :) BrodatyZbir