Kartacz do brody, powinien gościć na półce każdego brodacza. Mało kto wie jednak, jak odpowiednio o niego zadbać. Poznaj kilka rad jak czyścić szczotkę do brody.

sklep zbira

Odkąd noszę brodę, nie wyobrażam sobie życia bez kartacza. Poranek zaczynam od dobrego wyczesania nim brody. To podstawowy gadżet w mojej łazience. Od dawna służy mi do codziennej pielęgnacji mojego futra. Najlepszy wybór szczotek do brody znajdziesz w moim sklepie uzbira.pl

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

Przy regularnym używaniu naszych szczotek do brody, zbiera się w nich kurz i innego typu nieczystości. Dlatego tak ważne jest odpowiednie czyszczenie ich. Poznajcie kilka przydatnych rad.

  • Pod żadnym pozorem nie wyparzaj kartacza w gorącej wodzie. Taka “kąpiel” może go zniszczyć i szybko pozbawić włosia. Świeżo zakupione szczotki są dobrze zdezynfekowane, dlatego nie musisz ich dodatkowo czyścić.
  • Po każdorazowym użyciu uderz kartaczem w dłoń. W ten sposób pozbawisz go nieczystości z Twojej brody.
  • Przechowuj swój kartacz włosiem w dół. Pozycja ta sprzyja mniejszemu gromadzeniu się w nim brudu.
  • Nie myj szczotki częściej niż raz na trzy, a nawet cztery miesiące. Częstsze mycie skutecznie skróci  trwałość impregnatu w drewnie.
  • Szczotkę należy myć wyłącznie pod letnią wodą, dodając kilka kropel szamponu. Można użyć także mydła. Intensywnie go wyszoruj.
  • Świeżo umyty kartacz odłóż na ręcznik i pozostaw do całkowitego , NATURALNEGO wyschnięcia. Bardzo ważne jest ułożenie, włosiem do dołu. Nie susz suszarką!
  • Brodacze posiadający w domu dwa kartacze, mogą dodatkowo raz w tygodniu czyścić je pocierając o siebie włosiem, w pozycji kartacz o kartacz. Zdziwisz się, ile chociażby martwych włosów usuniesz z nich w ten sposób.

Wierzę, że stosując się do moich prostych rad, wydłużysz żywotność swojego kartacza o dobre kilka lat. Jestem ciekaw ilu z Was, nigdy dotąd nie czyściło go? 🙂

Jak czyścić kartacz do brody?
4.7 (94.74%) 19 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

One comment

Jak czyścić kartacz do brody?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *