Świeży tatuaż smaruj wazeliną albo maścią tribiotic. Z kąpieli w basenie korzystać możesz już po tygodniu, a na plażę czy solarium wybrać się po dwóch. Jeśli pojawią się strupki zdrap je.

sklep zbira

Liczę na to, że w tej chwili wielu z Was łapie się za głowę. Jednak takie wskazówki są ogólnodostępne w sieci, chociażby na wszelkiego rodzaju grupach o tatuażach jak “Kto się nie dziara ten fujara“. Nowi pytają, inni głupoty doradzają. Udzielających odpowiedzi nie podejrzewam o złe intencje. Bardziej o brak wiedzy. Stąd pomysł na zebranie w jednym miejscu dobrych praktyk, metod pielęgnacji świeżego tatuażu.

Zaraz po wykonaniu tatuażu, w salonie zostanie on przemyty z resztek tuszu i innych pozostałości. Następnie tatuator zdezynfekuje go i nałoży opatrunek, najczęściej jest to folia zabezpieczona taśmą samoprzylepną. Zdejmujemy ją średnio po 3-4 godzinach i bardzo delikatnie przemywamy tatuaż letnią wodą z mydłem (warto wykorzystać w tym celu szare mydło lub specjalistyczne do tatuaży). Pozostałości wody odsączamy za pomocą papierowych ręczników, przykładając go do powierzchni skóry. Pod żadnym pozorem nie przecieraj świeżego tatuażu szorstkim ręcznikiem! Na tak osuszoną dziarę nakładamy cienką warstwę kremu do pielęgnacji tatuażu. Na rynku dostępnych jest kilka produktów. Nie będę w tym miejscu reklamował żadnego z nich, ale na pewno możecie bezpiecznie skorzystać z każdego i Wasz tatuaż na tym nie ucierpi. Produkty te na pewno szybciej zagoją tatuaż od popularnych kremów Alantan czy Bepanthen, dostępnych w każdej aptece. Ponadto ten pierwszy od kilku miesięcy ma zmieniony skład, który coraz częściej ma efekt uczulający. Spotkało to także mnie. Nie polecam.

Sklep Zbira
Koszulki Tattoo

Uwaga. Pamiętaj o tym, żeby środek do kremowania i pielęgnacji tatuażu był świeży! Nie smaruj pozostałościami po ostatnim wzorze. KUPISZ JE > TUTAJ <

Jak długo zakładać folię? Moim zdaniem dobrze korzystać z niej przez dwa dni i to tylko wtedy kiedy kładziemy się spać czy np. wychodzimy z domu np. do pracy. W ten sposób zapobiegasz chociażby przypadkowemu “przyklejeniu” tatuażu podczas snu do pościeli czy ubrania. Po ok. dwóch/trzech dniach z rany nie wypływa już tak silnie osocze, a tym samym ryzyko uszkodzenia jest mniejsze. Musimy zadbać o to, żeby skóra mogła oddychać. Pozwoli nam to szybciej zagoić nasz tatuaż. Pod folią jest to niemożliwe. Skutecznie blokuje dopływ świeżego powietrza.

Nowy tatuaż przemywajcie średnio do czterech razy dziennie. Powtarzając czynności: przemywanie letnią wodą, osuszanie papierowym ręcznikiem, nakładanie cienkiej warstwy kremu. Należy zadbać o to, by tatuaż był cały czas dobrze nawilżony. Pojawiające się strupki pod żadnym pozorem nie powinny być zdrapywane! Chyba, że chcesz pozbyć się tuszu, który może “wyjść” razem ze strupem.

Jak długo pielęgnować w ten sposób tatuaż? Do całkowitego zagojenia. Etap ten można rozpoznać po naskórku. Będzie gładki i bez strupków. Proces ten trwa do blisko dwóch a nawet trzech tygodni. Po tym czasie przekonasz się także, czy Twój tatuaż posiada ubytki i powinieneś skontaktować się ze swoim tatuatorem w celu przeprowadzenia poprawek. Bez obaw, dobre studia wykonują je za darmo, w ramach wcześniej ustalonej ceny za cały wzór.

Tatuaż robisz na całe życie, dlatego warto zadbać o niego zaraz po wykonaniu go na Twojej skórze. Oczywiście powyższe wskazówki mogą się delikatnie różnić od tych, które uzyskasz od swojego tatuatora. Jednak jeśli zaleca Ci On np. smarowanie rany wazeliną, to już jeden błąd zdarzyłeś popełnić. Zdecydowałeś się wybrać złego “artystę”. Kolejnych lepiej nie popełniać.

 

FAQ Jak pielęgnować świeży tatuaż

Na jak długo powinno się odstawić alkohol?
Alkohol najlepiej odstawić na 5-7 dni, od dnia wykonania tatuażu.

Kiedy będę mógł opalać tatuaż?
Po upływie co najmniej miesiąca. Po tym czasie bezwzględnie należy korzystać z kremów z filtrami 50+. Szczerze to najlepiej w ogóle nie opalać miejsc pokolorowanych. Promienie słoneczne negatywnie wpływają na tatuaż. Po kilku latach intensywnego opalania traci on na jakości, a kolory nie są już tak intensywne jak wcześniej.

Mam świeży tatuaż. Kiedy mogę wybrać się na basen?
Odczekaj miesiąc. Chlor oraz bakterie czające się w zbiorniku wodnym tylko czekają na to, żeby uszkodzić Twój tatuaż.

O czym muszę pamietać po wykonaniu tatuażu?
Że to rana na ciele i należy się z nią odpowiednio obchodzić.

Jak dbać o nowy tatuaż?
5 (100%) 6 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Dziary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *