sklep zbira

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, czy zarost, który nosisz pasuje do Twojego kształtu twarzy? Przypuszczam, że nie. Sprawdź więc jaka broda pasuje do Ciebie i jak ją odpowiednio stylizować. Przy stylizacji pomocne mogą być produkty do brody, które można kupić w moim sklepie dla brodaczy.

Przyszło Wam poczekać za nowym wpisem na blogu. Pochłonięty zmianami w życiu, aż do dziś zmagałem się z brakiem wolnego czasu. Na szczęście wszystko udało się ogarnąć i zapraszam do nowego wpisu. Tym razem pomogę Wam dobrać brodę do kształtu twarzy.

Kształt twarzy, a broda

Kształt twarz jest niezwykle ważny przy wyborze brody. Podejrzewam, że wielu z Was teraz zastanawia się jak określić swoją twarz. Sam do niedawna miałem podobny problem. Z pomocą przychodzi poniższa grafika:

 


Jak widzicie główną rolę odgrywa podbródek. To właśnie on nadaje charakteryzacji naszej twarzy. Nad nim się skupiamy.

Jak najłatwiej ustalić swój kształt? Zrób sobie zdjęcie z całkowicie odsłonięta twarzą. Następnie obrysuj ją ołówkiem i poprowadź dwie linie pionową (od środka czoła do linii brody) oraz poziomą (biegnącą mniej więcej przez środek nosa). Tak przygotowany rysunek dopasuj do powyższej grafiki. Prawda, że proste?

Dobieramy brodę do twarzy

Kolejnym krokiem jest dobranie rodzaju zarostu. Zakładam, że każdy z nas zna już kształt twarzy.

Twarz prostokątna, podłużna

Jedną z najbardziej popularnych twarzy jest twarz prostokątna. Posiadasz taką? Zadbaj o to by  optycznie ją skrócić. W tym przypadku zarost na policzkach powinien być krótszy niż po bokach. Ogólnie broda nie powinna być za długa tylko mocno przycięta.

Twarz kwadratowa

Chyba najbardziej kanciasta twarz. Dobierając zarost powinieneś skupić się na niwelowaniu “niedoskonałości” tego rodzaju twarzy, a dokładnie jej “pudełkowatości”.  Bardzo dobrym przykładem tego jest David Beckham. W idealny sposób  cieniuje swoją brodę. Po bokach tnij krótko a zarost powinien skupić się przede wszystkim na podbródku. Wąsy także wskazane.

 

Twarz okrągła

Tej twarzy musimy nadać kąty oraz zadbać o to by była pociągła. Identycznie jak w przypadku kwadratowej. Wybierz stylizacje koziej bródki, wąskiej bródki lub tzw. à la Van Dyke. Koniecznie unikaj bokobrody, która napompuje Cię jak balon.

Twarz odwrócony trójkąt

Koncentruj się przede wszystkim na stylizacji wąsów i bokobrody. Dobrym wyborem jest też zapuszczenie  bródki poniżej dolnej wargi, która podkreśli kształt twarzy.

Twarz trójkątna

Zapuść dość krótki zarost na podbródku. Do tego typu twarzy idealnie pasuje kozia bródka czy tzw. kotwica przedstawiona na zdjęciu.

 

Twarz owalna

Na koniec pozostawiam twarz uznawaną za idealną. Gratuluję jej posiadaczom! Dlaczego? Możesz zapuścić brodę jaka tylko Ci się podoba. Do tej twarzy pasuje każdy zarost. Kolego, ciesz się życiem 😉

 

Pamiętaj, że w przypadku problemów z dopasowaniem zarostu możesz skorzystać z rad profesjonalnych barberów. Dobrymi doradcami w tym zakresie są także… kobiety. Nie bójcie się pytać ich o zdanie. Na pewno pomogą Wam określić Wasz kształt twarzy a następnie dobrze dopasować brodę. W końcu to właśnie na ich uznaniu najbardziej nam zależy.

Jak odpowiednio dobrać brodę?
4.4 (88%) 10 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *