Broda wysusza skórę. Sucha skóra się łuszczy. To pierwszy krok do łupieżu brody. Dolegliwości, którą na szczęście możemy bardzo łatwo i szybko zwalczyć.

sklep zbira

Suche włosy i łuszcząca się pod brodą skóra, która następnie osadza się na naszej bluzie? Jeśli ten widok nie jest Ci obcy, to najwyższy czas, by zacząć dbać o siebie. Przedstawiam kilka kroków, które pomogą Ci w walce z łupieżem brody.

Dlaczego mam łupież?

Na początek warto wyjaśnić co to jest łupież i skąd się w ogóle bierze. Łupież to nic innego jak nadmierne złuszczanie skóry. Proces obumierania i łuszczenia się skóry jest zjawiskiem naturalnym i dotyczy każdego z nas. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy poziom złuszczających się komórek jest większy niż zwykle.

Nadmierne złuszczanie naskórka może być spowodowane:

 • złą dietą, pozbawioną witamin i mikroelementów,
 • niedokładnym myciem i spłukaniem środka czyszczącego,
 • alergią,
 • stresem,
 • zaburzeniem hormonalnym.

Na szczęście w dzisiejszych czasach usunięcie łupieżu nie jest już dużym problemem.

Utrzymuj brodę i skórę w czystości

W większości przypadków łupież pojawia się wtedy, kiedy zbyt rzadko myjemy brodę. Przetłuszczone włosy szybciej przyciągają kurz i bród, które są idealnym podłożem do życia bakterii. Dlatego odpowiednia higiena jest pierwszym krokiem w zapobieganiu łupieżu. Używaj łagodnych środków przeznaczonych do mycia brody i pamiętaj, by dobrze wyszorować skórę pod nią. Złuszczanie jest podstawowym zabiegiem w usuwaniu nadmiaru komórek skóry, które mogą powodować łupież. Nie przesadzaj również z temperaturą wody. Ciepła powoduje wysuszanie się skóry.

Pamiętaj o dobrym nawodnieniu

Sucha skóra jest jednym z głównych czynników, które powodują łupież brody. Dlatego ważne jest, aby skórą pod nią była dobrze nawilżona. Zadbaj o dobry krem nawilżający do twarzy, odpowiedni do Twojego rodzaju skóry i wieku. Olejki do brody dobrze nawilżają i pielęgnują włosy i skórę pod nią, jednak nie powinny być alternatywą dla dobrych kremów. Ja używam na co dzień podwójnego nawilżania. Dobry krem nawilżający plus olejek do brody. 

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

Czesz ją

Po umyciu i wysuszeniu brody, dobrze ją wyczesz. Do tej czynności polecam kartacz z naturalnym włosiem. Szczotka do brody ma za zadanie usunąć martwy naskórek oraz wymasować skórę pod nią. Pobudzić włos do wzrostu.

Prawda, że proste? Oczywiście, jeśli zaobserwowałeś u siebie dość silne stadium łupieżu, to nie męcz się sam i nie szukaj pomocy w internecie. Skorzystaj z porad specjalisty dermatologa. Nie bój się tego.

Na koniec szybkie FAQ.
Masz łupież brody? Postępuj zgodnie z moimi wskazówkami:

 1. Myj twarz i brodę codziennie.
 2. Używaj środków przeznaczonych do mycia brody, szampony lub mydła. Pamiętaj aby dobrze je spłukać.
 3. Czesz brodę szczotką do brody (kartacz) z naturalnym włosiem.
 4. Nawilżaj twarz kremami dla mężczyzn, a brodę olejkami do brody.
 5. Ciesz się z posiadania zdrowego i dobrze zadbanego futra.
 6. W przypadku mocno zaawansowanego łupieżu udaj się proszę do lekarza dermatologa.
Jak walczyć z łupieżem brody?
5 (100%) 4 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *