W każdym większym mieście salonów tatuażu jest więcej niż aptek. Jak więc wybrać te najlepsze? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Przedstawiam wam kilka rad, które pomogą Wam w podjęciu słusznej decyzji.

sklep zbira

Kiedy już zdecydujesz się zrobić dziarę, warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego salonu tatuażu. W czasach, kiedy jest ich więcej niż aptek sprawa mogłaby wydawać się trudna. Nic bardziej mylnego. Dzięki kilku radom bez problemu poradzisz sobie z podstawową selekcją i podjęciem ostatecznego wyboru.

Cena tatuażu

Tatuaż robisz na całe życie. Podstawowa zasada, nie oszczędzaj. To zawsze kończy się źle. Późniejsze usuwanie laserem, “wybielanie” tatuażu w celu przygotowania pod zakrycie bywa bardzo bolesne i kosztowne. W salonach tatuażu najczęstszą formą rozliczeń jest cena za sesję całodzienną (w przypadku dużych wzorów) oraz kwota za konkretny projekt (mniejsze tatuaże). Sesja całodzienna kosztuje średnio od 800 do nawet 1500 PLN. Jeśli ktoś oferuje Ci zdecydowanie mniej, bądź czujny.

Termin wykonania tatuażu

Na sesję u najlepszych artystów czeka się nawet po rok czy dwa. Działa tutaj prosta zasada. Im ktoś lepszy tym więcej ma Klientów a więc termin odpowiednio odległy. Znam przypadki, kiedy osoba na tatuaż do swojego ulubionego tatuatora czekała nawet 3 lata i na sesję jeździła na drugi kontynent. W 99% “tatuaż na dziś” kończy się późniejszym płaczem i szukaniem pomocy w internecie.

Pomoc w internecie

Warto sprawdzić portfolio prac studia na ich stronie lub profilu facebook. Jednak pamiętaj, że nie zawsze prace muszą pochodzić spod rąk konkretnej osoby a także bardzo często prezentowane projekty są mocno podkręcane różnego typu programami graficznymi. To co ładnie wygląda na zdjęciu w rzeczywistości może odstraszać. Dlatego zalecam korzystania z pomocy osób doświadczonych na różnego typu forach czy społecznościach skupiających pokolorowanych. Jednym z takich miejsc jest grupa na FB, “Kto się nie dziara ten fujara” zrzeszająca ponad 47k miłośników dziar. Zadając proste pytanie “co sądzicie o tym salonie X?” uzyskasz często wiele odpowiedzi i wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. To nic nie kosztuje, wystarczy tylko chcieć.

Higiena

W studio tatuażu powinien panować ład i porządek. Jeśli w pomieszczeniu widzisz brud i kurz a fotel, na którym masz spędzić najbliższe godziny jest pełen sierści kota czy nawet krwi po poprzednim Kliencie to mam jedną radę. Spierdalaj jak najdalej. Przed każdą sesją tatuator powinien sterylizować maszynki i pozostały sprzęt. Założyć przy Tobie nową parę rękawiczek czy otworzyć sterylnie zapakowane igły.  To oczywiście tylko podstawowe zasady higieny, na które należy zwrócić uwagę będąc już w salonie.

Sklep Zbira
Kup koszulki Tattoo w sklepie Zbira

Projektowanie tatuaży

W renomowanym salonie tatuażu pracują doświadczeni artyści, którzy na Twoje życzenie z przyjemnością zaprojektują wzór autorski tylko dla Ciebie. Najlepsi tatuatorzy nie robią kopii wzorów z internetu. Jeśli słyszysz, że wybrany tatuator nie ma czasu na projektowanie i masz sobie wybrać wzór z katalogów to… podziękuj i wyjdź. Znajdź prawdziwego artystę, który czeka na klienta, który będzie chciał projekt spod jego ręki.

Niezbędne porady, pomoc i wiedza

W profesjonalnym studio tatuażu powinny zostać udzielone Ci niezbędne informacje na temat pielęgnacji tatuażu. Tym bardziej jeśli jest to Twój pierwszy raz. W innym miejscu opisałem kilka pomocnych rad, jak odpowiednio przygotować się do sesji. Dobry tatuator chętnie dzieli się wiedzą, odpowiada na Twoje pytania i proponuje najlepsze rozwiązania w zakresie projektu. Nie bój się pytać, masz prawo nie wiedzieć.

Promocje

Dobry salon tatuażu robi promocję raz do roku lub wcale. Te słabsze mają promocje cały rok.

 

Podsumowując, na co zwrócić uwagę wybierając salon tatuażu?

  • Cena – nie warto oszczędzać. Zrób później ale lepiej.
  • Termin – na tatuaż u najlepszych artystów się czeka.
  • Szukaj opinii w internecie.
  • Higiena – unikaj miejsc/salonów brudnych.
  • Korzystaj z wiedzy tatuatora.

 

A Ty na co zwracać uwagę? Czekam na Wasze rady. Piona!

Po czym rozpoznać dobre studio tatuażu?
5 (100%) 9 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Dziary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *