Z pierwszą wizytą u profesjonalnego Barbera jest tak, że im później tym lepiej. Pośpiech nie jest wskazany. Gdy trafisz w dobre ręce, szybko będziesz chciał wrócić.

sklep zbira

Wraz z coraz większym zainteresowaniem brodami, przybywa także barber shopów – miejsc, w których można profesjonalnie wystylizować brodę i odpowiednio przyciąć. Wiadomo, jest popyt, jest też podaż. Prawo rynku.

Bardzo często słyszę pytanie, jak dbać o brodę. Myśl o profesjonalnym golibrodzie przychodzi mi na równi z zakupem podstawowego zestawu do pielęgnacji brody. To w końcu on nada naszemu zarostowi odpowiedni kształt i dobrze przytnie. Często jest także pierwszym doradcą w pielęgnacji brody. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór barbera oraz przygotowanie się na pierwszą wizytę w salonie. Postaram się przybliżyć Wam specyfikę barber shopów oraz podpowiem, jak powinniście się przygotować na swój pierwszy raz w takim salonie.

Wchodząc do salonu dla mężczyzn, na początku zwracamy uwagę na jego wystrój. Większość z nich urządzonych jest w mocno staromodnych klimatach. Meble w stylu retro, wygodne fotele, obklejone vlepkami lustra. Na półkach dziesiątki kosmetyków do pielęgnacji brody. Często możemy poprosić o darmową kawę, herbatę, a nawet coś mocniejszego np. szklaneczkę whisky. Klimat takiego miejsce powinien być dla nas ważny. Dopasuj do siebie wystrój, byś poczuł się w nim dobrze i potrafił zrelaksować.

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – teraz w niższych cenach!

Na początku barber powinien przeprowadzić z Tobą krótki wywiad. W tym miejscu warto poinformować go, że to Twoja pierwsza wizyta w tego typu miejscu. Tutaj zaznaczę, że z pierwszym pobytem w salonie nie powinieneś się spieszyć. Im później tym lepiej. Broda powinna rosnąć dziko przez co najmniej trzy miesiące, a najlepiej nawet zdecydowanie dłużej. Warto przeczekać ten okres i uzbroić się w cierpliwość. Z tak swobodnie zapuszczonym futrem możesz spokojnie zarezerwować swoją pierwszą wizytę w barber shopie.

Zaufaj swojemu golibrodzie. Nie zawsze Twoje sugestie okażą się trafne i odpowiednie dla Ciebie. Na podstawie rozmowy z Tobą, barber dobierze Ci styl brody. Nada jej kształt i wyznaczy linię brody. Przed tym zabiegiem bardzo często owija się głowę i twarz gorącym ręcznikiem. Dzięki temu zarost staje się miękki i łatwiejszy do golenia. To też moment byś mógł się odprężyć. Zamknij oczy i odpłyń myślami… Po zakończonym zabiegu na Twoją brodę zostanie nałożony olejek do brody, który zmiękczy włos i nada brodzie przyjemnego zapachu. Strzyżenie brody trwa od 30 do 45 minut i w zależności od miasta usługa ta, kosztuje od 40 do 100 PLN.

Zastanawiasz się jak wybrać dobrego barbera? Proponuję skorzystać z porad braci z brodą. Na Facebooku jest co najmniej kilka grup, na której będziesz mógł zapytać innych o dobry salon w Twoim mieście. Ja zaproszę Cię do swoich grup, którymi zarządzam: BrodaToNieModa oraz Grupa Brodaczy. Wpadaj śmiało, zawsze Ci pomożemy.

Wizyta w Barber Shopach to coś więcej. W każdym takim salonie czuć w powietrzu męskość. Nasze Kobiety mają SPA, my w końcu doczekaliśmy się czasów, w których wizyty u golibrody nie są niczym szczególnym. Każdy z nas zasługuje na tą chwilę przyjemności i odprężenia. Zapewniam Cię, że gdy raz posmakujesz, będziesz chciał szybko wrócić. O to w tym wszystkim chodzi.

Przed pierwszą wizytą w Barber Shopie
5 (100%) 13 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *