W różnorodnym i kolorowym świecie tatuaży, brazylijski artysta Brian Gomes tworzy swój oryginalny styl inspirowany geometrycznymi dziełami autochtonicznych plemion. – “Nieustannie inspiruję się rodzimą, brazylijską grafiką. Wzorami islamskimi i orientalnymi” – wyznaje Brian.

sklep zbira

Można nie lubić tatuaży. Jednak nikt nie zaprzeczy temu, że możliwości tej formy sztuki są nieograniczone. Brian Gomes, artysta z Sao Paulo wykorzystuje tatuowanie do pokazania własnych  upodobań. W swoich pracach wykorzystuje tradycyjne wzory plemion brazylijskich i peruwiańskich.

Brian Gomes podczas pracy

– “Tatuaże są dojrzałym owocem duszy. Są naszym wewnętrznym pięknem” – tłumaczy Brian Gomes w jednym z wywiadów. Jego prace są wzorowane na dziełach ludzi Shipibo-Conibo (którzy żyją wzdłuż rzeki Ucayali w amazońskim lesie Peru) i Huni Kuin (znany również jako Kaxinawa, lub Kashinawa). To właśnie te plemiona mają główny wpływ na jego twórczość. Warto zaznaczyć, że Brazylijczyk nigdy nie kopiuje tradycyjnych wzorów. Uwielbia je i kocha, ale są one dla niego wyłącznie inspiracją. Filozofia szamańska stanowi więc sendo jego twórczości.

Gomes poprzez swoje prace rozpowszechnia duchową intencję. Nowoczesne symbole mają chronić jego Klientów. Dobrze prowadzić ich w życiu oraz zawsze przynosić szczęście.

Profil Brazylijczyka na Instagramie śledzi ponad 85 tysięcy ludzi z całego świata. Uważam, że warto dołączyć do jego społeczności i na bieżąco śledzić jego warsztat.
A Tobie podobają się jego prace?

Tatuaże inspirowane amazońską sztuką plemienną
4.8 (95.56%) 9 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Dziary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *