Włochy to nie tylko pizza i wyśmienite makarony. To także ekskluzywne produkty dla mężczyzn. Harmonijne połączenie profesjonalizmu z emocjonalnością, które znajdujemy w marce BioMAN.

sklep zbira

Włoska marka BioMAN była mi wcześniej nieznana. Firma od niedawna oferuje produkty pielęgnacyjne dla mężczyzn. Dzięki Hair Shop, autoryzowanemu dystrybutorowi marki na woj. łódzkie miałem okazję poznać dwa z nich i podjąć się testów. Otrzymałem szampon BioMAN do pielęgnacji zarostu oraz włosów z ekstraktem z owsa zwyczajnego oraz balsam nawilżający BioMAN z owocami jałowca.

Szampon BioMAN

DOSTĘPNOŚĆ

Z dostępnością jest ogromny problem. Fakt ten można byłoby wytłumaczyć tym, że firma dopiero co wchodzi na rynek. Jednak nie tylko w tym rzecz. Cała polityka dystrybucji produktów jest  skomplikowana i moim zdaniem, nie do końca dostosowana do obecnych czasów. Uważam, że przez to wielu z Was nigdy się nie spotka z nimi, a na pewno będziecie mieć czego żałować.
U schyłku 2018 r. firma nie prowadzi szerokiej sprzedaży internetowej (sic!). Produkty dostępne są w zaledwie dwóch sklepach, w tym u głównego dystrybutora. Sprzedaż oparta jest na bezpośrednim dotarciu do salonów barberskich, z którymi kontaktują się regionalni dystrybutorzy. Ich listę znajdziesz pod tym linkiem. Niestety to ogromny minus, gdyż w czasach internetu taka forma dotarcia do indywidualnego Klienta może być ogromnym utrudnieniem, a wręcz przeszkodą nie do przeskoczenia. Dlatego uważam, że wszyscy powinniśmy zadbać o to, by produkty BioMAN znalazły się na półkach naszych barbershopów. Polecaj je swojemu barberowi i zachęcaj do kontaktu. W przypadku Łodzi z Hair Shop.
Punkty: 2/10

OPAKOWANIE

Szampon znajduje się w butelce z ciemnego szkła. Ma dwie pojemności – 200ml oraz 500ml. U góry czarna, plastikowa nakrętka. Niestety brak jakiegokolwiek podajnika. Po wielokrotnym użyciu szamponu zaczynają się problemy z jego wydobyciem. Na przodzie etykieta koloru ciemno brązowego z nazwą produktu i marki. Z tyłu podobna, ale przedstawiająca nam dokładny skład szamponu oraz logotypy certyfikatów Vegan ok aziende i AIAB, potwierdzające 100% naturalność kosmetyku. Znajdziemy także białą naklejkę z krótkim, polskim opisem produktu.
Punkty: 6/10

ZAPACH i KOLOR

Szampon BioMAN koloru przezroczystego nie posiada mocnego zapachu. Jest jednak na tyle delikatny i przyjemny, że bardzo chętnie się po niego sięga. Nie jest to z pewnością zapach chemii, której nie znajdziecie w składzie. Czysta natura!
Punkty: 10/10

NAKŁADANIE i KONSYSTENCJA

Na wilgotną brodę nanosimy niewielką ilość szamponu, którą następnie należy dokładnie wmasować. Mamy do czynienia z produktem ekologicznym, bazującym w 100% na naturalnych składnikach. Dlatego nie uzyskamy dużej piany, jednak niewielka ilość szamponu doskonale myje i odżywia nasze futro. Nie ma konieczności podwójnego mycia. Zgodnie z zaleceniem producenta, w celu aktywowania właściwości produktu, nałożyłem na brodę ciepły ręcznik. Trzymałem kilka minut po czym dokładnie spłukałem szampon. Polecam Wam tą metodę! Rewelacyjny efekt.
Niestety wspomniany już brak podajnika powoduje, że z czasem ciężko wydobyć szampon z opakowania. Tym bardziej przy żelowej konsystencji, średnio gęstej. To minus.
Punkty: 8/10

DZIAŁANIE i EFEKTY

Szampon BioMAN ma bezinwazyjne właściwości oczyszczające. Dzięki zawartym w nim delikatnym i eudermicznym środkom powierzchniowo czynnym, szampon skutecznie myje zarost oraz włosy. Są  zdrowe, odżywione i naprawdę przyjemnie pachnące. Bardzo łatwo się rozczesują i już po drugim użyciu nasza broda jest niezwykle puszysta i miękka w dotyku.
Zdecydowanie jeden z najlepszych szamponów z jakimi miałem kontakt!
Punkty: 10/10

WYDAJNOŚĆ

Na brodę długości 12 cm nałożyłem naprawdę niewielką ilość produktu. Wystarczyło, by dokładnie usunąć z niej wszelkie brudy i odpowiednio odżywić. Nie polecam zwiększania dawki w celu uzyskania większej piany. Nie ma takiej potrzeby, a nie o pianę przecież chodzi tylko dokładnie umycie włosów.
Punkty: 10/10

Sklep Zbira
Koszulki Zbira – wejdź i kup

SKŁAD

Na początek o certyfikatach, które potwierdzają ekologiczną jakość testowanego szamponu.
AIAB – Włoskie Stowarzyszenie na rzecz Rolnictwa Ekologicznego (L’Associazione Italiana per l’Agricoltura Biologica). AIAB propaguje również użycie produktów do pielęgnacji ciała o niskim oddziaływaniu na środowisko i na zdrowie konsumentów. Spełnienie oczekiwań konsumenta poprzez właściwe określenie, przejrzyste i kompletne Ekologiczne, organiczne Kosmetyki.

By kosmetyk mógł posługiwać się logo AIAB, musi spełnić następujące warunki:
– składniki pochodzenia ekologicznego
– nie może zawierać składników wątpliwego pochodzenia. Komponenty obecne w kosmetyku, nie mogą znajdować się na liście składników zakazanych (m.in. sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny, syntetycznych składników chemicznych, parabenów i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej;).
– zakaz stosowania surowców ryzykownych, czyli alergenów, substancji drażniących lub uznanych za szkodliwe dla zdrowia człowieka.
– zakaz użycia składników GMO
– wyklucza się przeprowadzanie testów na zwierzętach
– zakaz użycia użycia promieniowania jonizującego,
– ograniczenie oddziaływania na środowisko z powodu produkcji nadmiernej ilości opakowań (opakowań jednostkowych) lub nie nadających się do recyklingu.
– promowanie stosowania opakowań z odnawialnych surowców, materiałów nadających się do ponownego recyklingu.

AIAB rekomenduje przejrzystość i ułatwienia prokonsumenckie. Etykieta musi zawierać wystarczającą ilość informacji, aby konsument wiedział, jakie składniki są zawarte w kosmetyku. Jeżeli wyjaśnienie nie może być na etykiecie, powinna sięono znajdować w materiałach informacyjnych takich jak ulotki i broszury.

VEGAN OK – Certyfikat zgodny z normą ISO 14021 drugiego stopnia, który reguluje, że producenci, importerzy lub dystrybutorzy produktów samodzielnie deklarują, że ich produkty i ich wytwarzanie są przyjazne środowisku. Nie potrzebny jest zatem dodatkowy udział zewnętrznych jednostek certyfikujących. Wybór tego rodzaju certyfikacji pozwala zaspokoić potrzeby kupujących i sprzedających. Osoba kupująca produkty z tym znakiem ma gwarancję, że powstał on zgodnie z wymogami norm ISO 14021, który zapewnia prawdziwość oświadczenia pod groźbą odpowiedzialności prawnej producenta. Natomiast producentom przywraca prawo do uproszczenia i decydowania o swoich działaniach poprzez nabycie odpowiedzialności, która wiąże się z certyfikacją. Ponadto pomaga to również uniknąć konieczności ponoszenia ogromnych kosztów typowych dla procesu certyfikacji, co znajduje później odźwierciedlenie w finalnej cenie kosmetyku dla klienta.

Kosmetyki z tym znakiem gwarantują, że:
–  żaden składnik produktu nie zawiera komponentu pochodzenia zwierzęcego i odzwierzęcego.
–  składniki zostały otrzymane bez wykorzystania pracy zwierząt
– składniki jak i kosmetyk nie mogą być testowane na zwierzętach (zakaz zlecania takich badań innym podmiotom)
(źródło: verdissimi.com)

Produkty BioMAN w swoim składzie posiadają wyłącznie naturalne składniki. Potwierdzają to wspomniane wyżej certyfikaty. Ich użycie zalecane jest wszystkim uczuleniowcom, z niezwykle wrażliwą skórą.
Szampon bogaty jest w owies zwyczajny, który zawiera w sobie skrobię. Kosmetyki na bazie owsa są szczególnie polecane do skóry wrażliwej, alergicznej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Posiadają właściwości przeciwświądowe, kojące, przeciwzapalne, regenerujące, zmiękczające oraz nawilżające. Występowanie w owsie β-glukanów oraz skrobi zwiększa barierę ochronną warstwy rogowej naskórka, przez co chronią przed nadmierną utratą wody. β-glukan bardzo dobrze nawilża skórę, ponieważ wykazuje duże podobieństwo strukturalne do kwasu hialuronowego. Zhydrolizowane białko owsa jest wykorzystywane w szamponach z racji swoich właściwości nawilżających, odżywczych i odbudowujących zniszczone włosy. Często stosowane jako zamiennik białka pochodzenia zwierzęcego.
Ponadto znajdziemy w nim potas, witaminy B, C i D, wapń, żelazo, fosfor oraz mikroelementy. Zawarte w nim minerały, takie jak potas, fosfor, magnez czy żelazo, stymulują wzrost włosów, odżywiają je, nadają im gładkość oraz połysk. Przekonałem się o tym osobiście i mogę zdecydowanie potwierdzić ich działanie.
Punkty: 10/10

PODSUMOWANIE

Zdaję sobie sprawę z tego, że szampon włoskiej marki BioMAN nie należy do najtańszych produktów. To bardziej półka premium, gdyż musimy liczyć się z wydatkiem 112 PLN. Na rynku są tańsze produkty. Jednak jego działanie oceniłbym celująco. W mojej klasyfikacji punktowej zdobył łącznie 56 pkt. z 70 do zdobycia. Wykluczając nie do końca dobrze zaplanowane opakowanie (brak podajnika) oraz ciężką dostępność uzyskujemy  rewelacyjny wynik 48 punktów na 50 możliwych! W pełni zasłużenie, bo szampon ten na stałe zagości na mojej półce produktów do mycia brody. Nie odstrasza mnie cena, bo przy dobrej jego wydajności to wydatek na co najmniej dwa do trzech miesięcy. Na tyle powinna wystarczyć nam butelka 200ml.

 

Balsam nawilżający BioMAN

DOSTĘPNOŚĆ

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanego szamponu.
Punkty: 2/10

OPAKOWANIE

Balsam odżywczy zapakowany został w butelce wykonanej z ciemnobrązowego szkła. Tutaj także do wyboru mamy dwie pojemności. Mniejszą 200ml oraz pojemną butelkę 500ml. To co wyróżnia ten produkt od wcześniejszego, to zdecydowanie lepsza forma podajnika. Na górze butelki znajduje się plastikowa pompka, dzięki której wygodnie aplikuje się balsam na dłonie. Duży plus. Mam gwarancję, że bez przeszkód wykorzystam go w całości. Na przodzie i tyle niemalże identyczne, wodoodporne etykiety jakich użyto w szamponie. Zmienia się wyłącznie nazwa i opis na naklejce z przetłumaczonym opisem producenta.
Punkty: 9/10

ZAPACH i KOLOR

Balsam BioMAN jest koloru śnieżno białego. Zapach odrobinę bardziej wyrazisty od szamponu, jednak dalej mocno delikatny. Brak w nim chemii, więc nie spodziewaj się wyszukanych aromatów.
Punkty: 10/10

NAKŁADANIE i KONSYSTENCJA

Po umyciu brody szamponem, niewielką ilość produktu nanieś na wilgotną brodę. Pozostaw na 3-4 minuty, a następnie dokładnie spłucz. Dla mocno wysuszonych włosów polecam inną metodę. Nałóż balsam na wilgotną brodę i nakryj ją ciepłym ręcznikiem. Pozostaw na 5 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz letnią wodą. Gwarantuję, że będziesz zaskoczony efektem.
Balsam do zarostu od BioMan ma konsystencję kremową, którą łatwo wmasować w brodę. Jako plus, pozostawia dodatkowo na dłoniach bardzo przyjemny zapach.
Punkty: 10/10

DZIAŁANIE i EFEKTY

Z balsamu korzystałem co drugi dzień. Nakładałem go także na brodę bez wcześniejszego umycia jej. Już po trzecim użyciu zauważyłem zdecydowaną poprawę stanu włosów. Były lśniące i puszyste. Ładnie się układały. Produkt wykazuje właściwości antyseptyczne, odbudowuje włókna i zapobiega starzeniu się naczyń kapilarnych. Wyjątkowa mieszanka wyłącznie naturalnych składników sprawia, iż broda staje się mocniejsza i gładka.
Punkty: 10/10

WYDAJNOŚĆ

Uważam, że produkt jest bardzo wydajny. Za każdym razem na brodę nanosiłem jego niewielką ilość, a tym samym nawet przy mniejszym opakowaniu 200ml mamy gwarancję, że posłuży nam na co najmniej 3 miesiące.
Punkty: 10/10

SKŁAD

Balsam nawilżający do brody BioMAN powstał na bazie naturalnych składników. Z głównych należy wymienić olej sojowy, który posiada doskonałe właściwości nawilżające i zmiękczające. Owoce jałowca zmniejszają wydzielanie łoju i aktywują nasadę włosa.
Frakcja niezmydlająca się tego oleju zawiera w swoim składzie kwas linolenowy (5% – 10% zawartości), linolowy (40% – 50%), oleinowy, a także inne nienasycone kwasy tłuszczowe. 100% naturalność produktu potwierdzają wcześniej wymienione certyfikaty, których logotypy znajdują się na tylnej etykiecie.
Punkty: 10/10

PODSUMOWANIE

Balsamy do brody obok olejków, są przeze mnie najczęściej używanymi produktami. Mam więc wobec z nich spore oczekiwania. Dobieram je starannie. Na co dzień pracuję przy komputerze, który mocno wysusza moje włosy. Dlatego balsam ma je regenerować i ożywiać. Balsamowi BioMAN udało się to. Nie znam uczucia suchości włosów, które wcześniej towarzyszyło mi nieustannie. Moje futro wygląda na zdrowe, pięknie lśni i jest zajebiste w dotyku. Na etapie testów potwierdziły ten fakt co najmniej trzy osoby.
W mojej punktacji przyznałem produktowi mocne 61/70 pkt.  59 na 60 możliwych do zdobycia punktów przyznałem balsamowi – nie uwzględniając dystrybucji! To rewelacyjny wynik. Balsam nawilżający włoskiej marki BioMEN spełnił jednak moje wszystkie oczekiwania i znacznie poprawił kondycję mojej brody. Jeśli szukasz produktu z najwyższej światowej półki, zainteresuj się nim.
Zaufałem włoskim fachowcom z rzymskiego Machete Barber Shop – jednego z najbardziej popularnych włoskich barbershopów, którzy na co dzień w swojej pracy korzystają z produktów marki BioMAN. Ty także podaruj swojej brodzie prawdziwe SPA, ona na to zasługuje.

Dziękuję Anecie z firmy Hair Shop za możliwość poznania marki BioMAN i zachęcam barbershopy z województwa łódzkiego do kontaktu z nią. Warto, gdyż BioMAN broni się sam.

Zdjęcia: Szymon Brodzicki

Włoska precyzja, nowa marka BioMAN
4.6 (91.67%) 12 votes

Komentarze

Komentarze

sklep zbira
Categories: Broda Produkty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *