Popularny serial “Wikingowie” mocno przyczynił się do spopularyzowania fryzury na wikinga. Mężczyźni bardzo chętnie czeszą włosy w kok, upodobniając się w ten sposób do filmowych bohaterów.
Nie jest tajemnicą, że to właśnie popkultura, media i celebryci wywierają duży wpływ na trendy.Filmy i seriale o tematyce skandynawskiej powodują, że w naszym kraju coraz częściej mężczyźni wybierają fryzury na wikinga, do niedawna kojarzone wyłącznie z wczesnego średniowiecza i kulturą skandynawską. Tego rodzaju uczesanie symbolizowały w tamtych czasach szczęście, bogactwo i męskość. Dzisiaj podkreślają oryginalny styl i odwagę. Męski kucyk wygląda dobrze z ogoloną twarzą, ale również z brodą czy bokobrodami. Doskonale wpisuje się w eleganckie stylizacje z marynarką w roli głównej. Nie gorzej wygląda komponując się z koszulą w kratę czy dresową bluzą.
Fryzura na wikinga – skąd się wzięła?
Męskie fryzury wikingów były najczęściej uniseksowe, a więc mogli ją nosić mężczyźni, ale także kobiety. Włosy w tym uczesaniu powinny wyglądać pięknie, niecodziennie, zastraszać wroga i nie przeszkadzać w polowaniu oraz walce. Fryzura wikinga uwzględnia zawsze długość włosów oraz rodzaj naszej aktywności. Wojownicy i myśliwi zaplatali włosy w warkocze, koki i mocno skomplikowane sploty. Cel był zawsze jeden, otrzymać włosy jak najdłużej w jednym uczesaniu. Tak by nie tracić dużo czasu na układanie fryzury.
Dzisiaj do wzrostu popularności fryzury wikinga przyczynił się Bjorn Żelazny z serialu „Wikingowie”. To on zapoczątkował, a właściwie przypomniał w nowej, odświeżonej i udoskonalonej odsłonie, znaną z historii męską fryzurę na samuraja łączącą w sobie romantyzm długich włosów z wygodą krótkich kosmyków.
Komu pasuje fryzura na wikinga?
Fryzura wikinga lub samuraja będzie doskonałym wyborem dla osób o twarzach pociągłych i mało rozbudowanych szczękach w kształcie trójkątnym. Ale nie oznacza, to, że osoby osiadające inne kształty twarzy nie mogą pozwolić sobie na to uczesanie. Stylizacja na wikinga wyróżnia się wieloma odmianami, dlatego każdy mężczyzna dobierze odpowiednie uczesanie pod swój styl i kształt twarzy.
Nie myśl, że tego rodzaju fryzura przeznaczona jest wyłącznie dla młodych. Wybierają ją także osoby starsze, gdyż wiek czy siwe włosy nie stanowią żadnej przeszkody w zaczesywaniu włosów w kok. Top knot pasuje zarówno do garnituru, jak i T-shirta oraz szortów i japonek.
Rodzaje fryzur na wikinga
Jak wspominałem, mamy co najmniej kilka popularnych odmian tego typu fryzur. Są prostsze i szybsze oraz wymagające większej wprawy i umiejętności tkania warkoczy.
Top pęczek (top knot) i ogolona whisky
To doskonałe uczesanie, kiedy decydujemy się na zapuszczenie długich włosów, by następnie zrobić z nich gruby warkocz. Fryzura na wikinga typu Top Knot z mocno ogolonymi skroniami, jest jedną z najbardziej podobającym się kobietom. Sugerują zgodnie, że podkreśla męską zasadę i jednocześnie nie wydaje się wulgarna. Nie jest to jednak stylizacja dla każdego – szczególnie dla osób z cienką i podłużną twarzą. Nie jest to także najlepszy wybór jeśli na co dzień spotykasz się zawodowo z ważnymi klientami. Fryzura Top Knot ma jednak także wiele zalet. Przede wszystkim ukrywa wiele niedoskonałości w wyglądziem. Podkreśla brodę lub znacznie wydłuża twarz.
Fryzura wikinga z męskim warkoczem
Bardzo oryginalną odmianą fryzury wikinga jest warkocz z tyłu głowy. Decyduje się na nią wielu mężczyzn, najchętniej chyba współcześni motocykliści. Wyróżnia się ona w znacznym stopniu ogoloną głową, natomiast włosy z tyłu głowy są długie i zebrane w ciasny warkocz, który dodatkowo można utrwalić jeszcze specjalnym woskiem lub lakierem o matowym wykończeniu. Wikingowie ogoloną część głowy pokrywali tatuażami.
Wspomniane Top Knot mogą być również splecione lub skręcone w wiązki. To chyba najbardziej wygodny sposób na zapięcie warkocza, gdy włosy są wystarczająco długie. Tego typu fryzura przeznaczona jest raczej do mocno odważnych gentlemanów. Wygląda widowiskowo i jest niezwykle wygodna w noszeni. Jednak musisz wiedzieć, że nie należy do najprostszych jeśli chodzi o jej wykonanie.
SPRAWDŹ:
Fryzura Ragnara
Fryzura, którą nosił Ragnar Lotbrok to obecny hit wśród fryzur męskich. Panowie pokochali łyse głowy z długim ogonem z tyłu. Jeśli lubisz Skandynawię lub mitologię to ten typ uczesania będzie dla Ciebie idealny. Ragnar ma fryzurę z bardzo ogolonymi skroniami i karkiem, a na górnej części dość długie włosy. Z głównego włosa wykonanych jest osiem warkoczy i pozostaje taka sama liczba pojedynczych pasm. W ten sposób powstaje mocno ciasny i gruby warkocz, który dodatkowo możesz związać skórzanymi paskami lub gumką. Jednak dla oryginalnego wyglądu polecam to pierwsze rozwiązanie. Całość będzie dawała piorunujący efekt.
Fryzura wikinga z brodą
Broda jest nieodłącznym elementem wikingów. Już w tamtych czasach jej właściciele mocno dbali o swoje brody i pielęgnowali je. Dlatego nieprawdą jest informacja, że wikingowie nie przywiązywali wagi do swojego wyglądu. Na przestrzeni dziejów imigranci, głównie ze Skandynawii, a także z wybrzeża Bałtyku, ugruntowali swoją pozycję nie tylko jako wojowniczy najeźdźcy i eksperci w dziedzinie budowy statków, ale także przynieśli światową sławę brodzie wikingów. Brody wikingów były bardzo powszechne i od kilku lat odzyskują popularność wśród współczesnych mężczyzn. Powiązanie fryzury na wikinga z bujną brodą wygląda bardzo męsko i odważnie. Bardzo oryginalnie wygląda także zaplatanie warkoczyków na brodzie. Polecam to rozwiązanie.
Szukasz kosmetyków do układania fryzury wikinga? Mam je w swoim sklepie uzbira.pl
Jak i czym stylizować brodę wikingów?
Niepielęgnowana broda szybko będzie szorstka i brzydka. Dlatego warto poświęcić jej kilka minut każdego dnia i zadbać o to by była wspaniała. Polecam artykuł stylizacja brody samemu w domu, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób wyhodować długą i bujną brodę.
Kucyk męski w stylu wikinga czy samuraja jest doskonałą równowagą pomiędzy wygodą i awangardą. Uczesanie włosów w ten sposób nie jest czasochłonne Wymaga dokładnie tyle czasu, ile mężczyzna jest w stanie poświęcić na uczesanie o poranku, a nietuzinkowy look sprawdza się niezależnie od okoliczności. Ponad kilkuletnia i do tego wciąż niesłabnąca moda na fryzurę top knot świadczy o ciągłej atrakcyjności tej męskiej fryzury.
Szukasz balsamów do układania brody? Mam je w swoim sklepie uzbira.pl
Zapraszam także na grupę FB – #kosmetykimęskie. To tutaj rozmawiamy o kosmetykach do brody, włosów i ciała oraz w tym miejscu najszybciej uzyskasz pomoc nt. pielęgnacji brody i włosów. Czekam na Ciebie!