Powiadam Ci, że Twoja broda potrzebuje chmielu. Dlatego jak najszybciej poznaj ją z szamponem Weiss Beer Shampoo od QOD Barber Shop!
Weiss Beer Shampoo – Szampon do brody i włosów
W ostatnich tygodniach intensywnie korzystam z produktów dostarczonych przez markę QOD Barber Shop. 26 lutego podzieliłem się z Wami swoją opinią na temat trzech pierwszych produktów. Dzisiaj czas na moje wrażenia po myciu brody szamponem Weiss Beer Shampoo.
Opinia Zbira:
Podobnie jak w przypadku innych produktów od QOD Barber Shop bardzo denerwująca jest nakrętka. Butelkę ciężko otwiera się mokrą ręką. Jak nam się to już uda można powąchać szampon i przekonać się o jego średnio intensywnym, przyjemnym zapachu. Da się wyczuć delikatną nutkę zapachu piwa. Zawdzięczamy go chmielowi, który znajduje się w składzie i za to go właśnie lubię! Poza nim znajdziemy także białka pszenicy, które są jednym z najnowszych osiągnięć przemysłu kosmetycznego. Udowodniono znakomite właściwości regeneracyjne tego składnika. Ponadto białka pszenicy wzmacniają i nadają włosom szczególnie estetyczny wygląd. Stosowanie kosmetyków z udziałem protein pszenicy pomaga zapewnić włosom nie tylko połysk, ale również zdrową, gładką fakturę i rozszerzenie objętości włosów. Z przyjemnością potwierdzam, że broda myta przez dłuższy czas szamponem Weiss Beer Shampoo wygląda na niezwykle zdrową i w moim przypadku zmiana ta widoczna jest gołym okiem.
Szampon nakładałem na wcześniej zmoczoną brodę. Pieni się znakomicie a przy tym jest bardzo wydajny i jakby było mało w dość atrakcyjnej jak dla mnie cenie (89 PLN).
Jeden minus za nakrętkę nie jest w stanie zmienić mojego odczucia i przysłonić wielu plusów i korzyści dla brody wynikających z używania szamponu Weiss Beer Shampoo. Dlatego chętnie będę korzystał z niego w przyszłości i zachęcam Was do wypróbowania go. Będziecie zadowoleni.
Opis producenta:
Szampon do brody i włosów przeznaczony do męskiej pielęgnacji. Zawiera ekstrakt z chmielu i jęczmienia, który zwiększa objętość fryzury. Sprawia, że włosy stają się gęste, mocne i idealnie nawilżone. Dodatkowo QOD BARBER SHOP WEISS BEER SHAMPOO zapewnia idealną regenerację, dzięki białkom pszenicy. Szampon ten regeneruje i nadaje objętość.
Szampon do brody i włosów Stout Beer nawilża i nadaje blask.
Opakowanie:
Szampon mieści się w identycznej butelce jak wcześniejszy produkt (Stout Beer Shampoo), który opisywałem pod koniec lutego. Wykonana jest z ciemnego tworzywa o pojemności 250ML. Na przodzie znajduje się szaro-miedziana etykieta i ten drugi kolor wykorzystywany jest wyłącznie w przypadku tego szamponu. Nie znajdziemy go na innych produktach firmy, dzięki czemu wyróżnia się na tle pozostałych. Mnie się podoba ten chwyt. Z tyłu w identycznej kolorystyce naklejka ze składem, datą ważności oraz serią produkcji. Z boku biała z polskim tłumaczeniem. Przeczytamy opis producenta oraz zastosowanie.
Skład:
Woda, Sód, Etoksylowany laurylosiarczan sodu, Kokamidopropylobetaina, Glukozyd decylowy, Cocamide DEA, PEG-12 Dimethicone, PEG90M, Hydrolizat Protein Pszenicy, Chmiel zwyczajny – ekstrakt, Jęczmień zwyczajny – ekstrakt, Fenoksyetanol, Laureth–2. – substancja zwilżająca,PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Distearynian glikolu etylenowego, Olej Kokosowy/Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego, Mieszanina Monoglicerydów Kwasu Oleinowego, Polyquaternium-67, Kwas cytrynowy, Disodium EDTA, Limonen, Metyloizotiazolinon.
Etoksylowany laurylosiarczan sodu – to substancja o bardzo dobrych właściwościach pianotwórczych używanych głównie w preparatach myjących do ciała i w płynach do kąpieli oraz w szamponach do włosów, nieco rzadziej występuje w preparatach pielęgnacyjnych jako emulgator.
Kokamidopropylobetaina – to pochodna oleju kokosowego. Jest substancją myjącą, stabilizującą i poprawia jakość piany. W szamponie poprawia konsystencję. W 2004r. uznana w USA za substancję średnio drażniąca, tak więc mogą występować uczulenia.
Glukozyd decylowy – ma łagodne działania myjące. W produktach stosowany jako składnik umożliwiający połączenie fazy wodnej z olejową.
Cocamide DEA – substancja myjąca usuwająca zanieczyszczenia z włosów.
PEG-12 Dimethicone – tworzy na powierzchni włosów warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Ma więc zastosowanie zmiękczające i wygładzające.
PEG-90M – stabilizacja emulsji, środek myjący.
Hydrolizat Protein Pszenicy – wpływa na jakość piany. Zwiększa kleistość szamponu. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także zmiękcza i wygładza. Ogranicza działanie podrażniające. W preparatach do pielęgnacji włosów stosowany jako substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów.
Chmiel zwyczajny – ekstrakt – użycie tego produkty w szamponie ma za zadanie spowolnienie procesu starzenia się naskórka. Dodatkowo zapobiec wypadaniu włosów oraz nadać im puszystości i połysku.
Jęczmień zwyczajny – ekstrakt – wyciąg z jęczmienia, stymuluje funkcje komórek skóry, łagodzi stany zapalne, działa kojąco.
Fenoksyetanol – jest cieczą charakteryzującą się mocnym kwiatowym zapachem. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym. Produkty z tym składnikiem mogą sporadycznie wywoływać skutki uboczne. Fenoksyetanol jest całkowicie zakazy chociażby w Japonii. Został uznany za szkodliwy dla dzieci oraz kobiet w ciąży przez Francuska Agencję Bezpieczeństwa Lekarstw i Produktów Higieny. Testuję szampon dla dojrzałych mężczyzn, tak więc nas to ostrzeżenie nie dotyczy. Ale warto, żebyście o tym wiedzieli.
Laureth–2. – substancja zwilżająca – ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów.
PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate – humektant, rozpuszczalnik, stabilizator emulsji i wzmacniacz lepkości szamponu.
Distearynian glikolu etylenowego – tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.
Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego – pełni rolę wzmacniacza piany oraz poprawia konsystencję. Wyśmienicie usuwa zanieczyszczenia z włosów oraz skóry pod nią.
Mieszanina Monoglicerydów Kwasu Oleinowego – naturalny emulgator na bazie oliwy z oliwek, posiada silne właściwości nawilżające.
Polyquaternium-67 – zapobiega elektryzowaniu się włosów. Kondycjonuje a więc zmiękcza i wygładza włosy. Poprawia ich rozczesywalność, zapobiega splątywaniu i nadaje im połysku.
Kwas cytrynowy – odgrywa ważną rolę w procesie pielęgnacyjnym torebki włosa oraz zabezpiecza w szamponie Ph emulsji.
Disodium EDTA (sól dwusodowa kwasu wersenowego) – Konserwant i stabilizator wiążący jony metali ciężkich, zapobiegający zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów. UWAGA: Kosmetyków z EDTA nie zaleca się stosować, gdy przyjmujemy leki zawierające cynk, żelazo, miedź, glin, ołów i bizmut. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż EDTA ma działanie wiążące metale ciężkie. Odradza się również stosowanie kosmetyków z EDTA w przypadku zażywania antybiotyków.
Metyloizotiazolinon – chroni szampon przed rozwojem mikroorganizmów.
Cena: 89 PLN