Pięć olejków do brody prosto od Musth. Krajowej firmy, która już jakiś czas temu dostarczyła do mnie swoje produkty. W tym miejscu najmocniej ich przepraszam za taką zwłokę w recenzji. Nie jest to na pewno spowodowane słabą jakością kosmetyków. One bronią się same, chociaż nie ukrywam, że to dość specyficzny produkt.
Firma Musth funkcjonuje od roku ubiegłego, tj. 2016. W tak krótkim czasie wypuściła na rynku olejki, które mam dla Was przyjemność testować oraz wosk do brody i wąsów. Wierzę, że i ten produkt będę miał okazję sprawdzić na swoim futrze i podzielić się z Wami opinią.
Olejki do brody Musth
DOSTĘPNOŚĆ
Przeszukałem internet i na próżno szukać produktów Musth w sklepach dla brodaczy. Jest jednak do kupienia u mnie w sklepie uzbira.pl gdzie znajdziesz najlepsze kosmetyki do brody. Czy to dobry chwyt marketingowy? Szczerze nie sądzę i moim zdaniem przyczynia się to do niskiej popularności marki na rynku. A szkoda, bo same produkty są warte uwagi o czym później.
Odstraszać może także cena. 59 PLN za olejek wielkości 10 ml czy 119 za większy – 30 ml, to chyba jedne z najdroższych tego typu produktów na rynku biorąc pod uwagę cenę vel. objętość.
Punkty: 3/10
OPAKOWANIE
Mała buteleczka o pojemności 10 ml bądź 30 ml, z ciemno niebieskiego szkła doskonale chroniąca zawartość przed słońcem. Wykonana z ciemno brązowego plastiku. Na przestrzeni opakowania znalazło się wyłącznie miejsce na małą naklejkę z logiem firmy oraz numerem zapachu. Każdy olejek ma bowiem swój numer od 1 do 5. Zapach możemy sprawdzić na specjalnie dołączonych kartkach, które informują nas o aromacie. Nie obyło się niestety bez błędów na nich, chociażby na kartce z zapachem 4 w słowie grej(p)frut. Rozwiązanie na pewno oryginalne i dotąd przeze mnie nie spotkane. Jednak ten szczególny minimalizm i prostota zastosowana w produktach Musth nie szczególnie do mnie przemawia. Pójdę dalej, oceniając olejek od strony zewnętrznej jestem pewien, że wiele osób nie podejmie się zakupu. Także sama pompka in minus. Jest mało dokładna i ciężka w użyciu.
Punkty: 3/10
ZAPACH i KOLOR
W końcu przechodzimy do oceny zawartości. Tutaj olejki wypadają już zdecydowanie lepiej i warto się nimi zainteresować. Przy opisie aromatów posłużyłem się informacjami od producenta.
No. 01
Aromaty: świerk, cedr, drzewo sandałowe, piżmo, czarny pieprz.
Mocny zapach z wyczuwalną nutą drzewną. Pieprz tylko podkreśla bardzo intensywny aromat olejku. Lubię ten zapach, ale nie dałbym rady używać go regularnie, każdego dnia.
No. 02
Aromaty: wetiwer, haban, trawa cytrynowa, bergamotka, biały mech
Zdecydowanie lżejszy zapach od poprzednika. Połączenie nuty korzennej z zapachem cytrusów. Używam przy ważnych spotkaniach służbowych i sprawdza się doskonale.
No. 03
Aromaty: Kejeput, tymianek, piżmo, grejpfrut, bergamotka
Świeży zapach niczym cukierki mentolowe. Zdecydowanie wyczuwalny aromaty ziołowe. Chyba najbardziej oryginalny olejek z całej serii Musth. Zapach nie dla każdego.
No. 04
Aromaty: goździki, lawenda, pomarańcza, biały mech, bergamotka, paczula
Obok jedynki kolejny ciężki zapach w kolekcji. Goździki i lawenda biorą górę nad pozostałymi aromatami. Ciekawy olejek do używania przy wyjątkowych okazjach.
No. 05
Aromaty: imbir, wanilia, anyż, bambus, drzewo sandałowe, grejpfrut, biały mech, wetiwer, haban
Piątka jest tak słodka, że kojarzy się wręcz z cukierkami. Bardzo wyczuwalna wanilia i imbir, które nadają temu produktowi słodyczy.
Olejki do brody od Musth pachną całą paletą aromatów. Dzięki temu, każdy powinien dobrać sobie odpowiedni do swojej brody. Zapach na brodzie wyczuwalny jest ok. pół dnia w przypadku mocniejszych aromatów i nieco krócej przy pozostałych.
Punkty: 8/10
NAKŁADANIE i KONSYSTENCJA
Dwie/trzy pompki wetrzyj w suchą brodę a następnie rozczesz ją przy użyciu najlepiej drewnianego grzebienia. Lekko nawilżonymi olejkiem dłońmi lubię jeszcze na sam koniec potrzeć delikatnie szyję. W ten sposób zapach jest jeszcze bardziej intensywny na nas. Jak już wspominałem wcześniej niestety użyta pompka jest dość kłopotliwa przez co nie da się nałożyć odliczonych kilku kropli. To duży minus.
Punkty: 7/10
DZIAŁANIE i EFEKTY
Olejki są dość tłuste ale dobrze się wchłaniają i nawilżają. Swoją gęstość zawdzięczają dużej dawce olejku rycynowego. Olej krokoszowy, który ma zastosowanie w każdym z pięciu olejków wpływa natomiast na połysk brody oraz wzmacnia włosy. Zapach wyczuwalny w miarę długo. Dlatego jestem zadowol0ny z działania olejków Musth.
Punkty: 8/10
WYDAJNOŚĆ
Wydajność uznam za średnią. Wszystko przez niezbyt przemyślaną aplikacje do podawania olejku. Lubię intensywny zapach dlatego słabsze aromaty w butelce 10ml przy użytej pompce niestety nie wystarczą na długo.
Punkty: 5/10
SKŁAD
Olej ze słodkich migdałów, rycynowy, abisyński, krokoszowy oraz makadamia.
Olejek migdałowy znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. W olejkach do brody pełni rolę składnika nawilżającego. Olejek dobrze radzi sobie z szorstką, napięta skórą i łamliwymi, przesuszonymu włosami w brodzie. Od innych olejków roślinnych odróżnia go mnogość zastosowań i szybka wchłanialność. Za działanie olejku odpowiadają zawarte w nim sole mineralne, proteiny, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D, B. Podobnie jak migdały poprawia pamięć i cyrkulację krwi, obniża cholesterol i wzmacnia kondycję paznokci. Olejek migdałowy rzadko uczula, jednak osoby, które zaobserwowały u siebie reakcję alergiczną na migdały lub inne orzechy, powinny go używać ostrożnie.
Olej rycynowy to wspaniały środek nawilżający. Kwasy tłuszczowe w dużym stężeniu łatwo przenikają przez skórę. Pomaga to usuwać płaty suchej skóry i przywraca odpowiednie nawilżenie. W tym celu wystarczy niewielka ilość oleju. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe wyróżniają go spośród innych olejów roślinnych. Olej rycynowy jest także najlepszym lekarstwem na porost włosów. Możesz wymieszać go z olejem kokosowym lub migdałowym. Ponadto pobudza krążenie krwi i jej dopływ do mieszków włosowych, przyspieszając wzrost włosów. Zawiera również kwasy tłuszczowe omega-6, odpowiedzialne za zdrowe włosy. Pomaga on również na rozdwajające się końcówki oraz łamliwe włosy, a oprócz tego odżywia je i nawilża.
Co ciekawe olej rycynowy przyciemnia również włosy. Jego właściwości nawilżające w połączeniu z zawartymi w nim substancjami odżywczymi pomagają zatrzymywać wilgoć w obrębie włosa. Dzięki temu staje się on ciemniejszy.
Olej abisyński to bardzo lekki, bezwonny olej o jasnym, słomkowym kolorze. Wśród innych naturalnych olejów wyróżnia go łatwość rozprowadzania, niska lepkość oraz to, że nie pozostawia na skórze uczucia tłustości. W olejkach do brody nadaje połysk, nawilża, pozostawia na włosach cienki, nieobciążający film poprawiający wygląd. Łagodzi też podrażnienia wywołane agresywnymi składnikami preparatów kosmetycznych.
Olej krokoszowy jest bogaty w kwas oleinowy, który odżywia wygląd skóry głowy i włosów. Poprawia krążenie w skórze głowy stymulując tym samym wzrost włosów i daje siłę mieszkom włosowym. Oprócz tego pomaga również w utrzymaniu pasm lśniących i mocnych. Dlatego olej szafranowy jest aktywnym składnikiem większości produktów kosmetycznych. Olej szafranowy można również stosować na porost włosów, ponieważ unikamy dzięki niemu straty białka. Olej ten jest bogatym źródłem witaminy E, która jest przeciwutleniaczem i działa nawilżająco. Witamina E znana jako alfa-tokoferol, pomaga w utrzymywaniu głowy nawodnionej i ma własności antyoksydacyjne, czyli chroni włosy przed wolnymi rodnikami, które mogą wystąpić na skutek naprężeń wewnętrznych i promieniowania UV.
Makadamia doskonale nawilża i regeneruje włosy. Zawiera rodzaj jednonasyconego kwasu tłuszczowego
omega-7 zwanego kwasem oleopalmitynowym, który jest głównym składnikiem sebum wytwarzanego przez nasze mieszki włosowe. Jednak z wiekiem naturalny poziom sebum się wyczerpuje. Z uwagi na to, że kwas oleopalmitynowy zawarty w oleju macadamia jest podobny do sebum, jest on absorbowany w skórę bardzo szybko. Uzupełnia on wtedy zapotrzebowanie mieszków włosowych na kwas, odmładzając w ten sposób włosy a tym samym także brodę.
Olej jest chwalony za współdziałanie z naturalnym sebum, wzmacniając włos już od samej jego nasady. Jest on zdolny do nawilżenia i wzmocnienia szorstkich, wysuszonych i łamliwych włosów. Wynika to stąd, że inaczej niż olej kokosowy, olej makadamia okrywa mieszki włosowe i skórę głowy, zapobiegając utracie wilgoci.
Punkty: 9/10
42 punkty zdobyte. Mogłoby się wydawać, że mało, jednak proszę zwrócić uwagę na to, że sam produkt jest bardzo dobry lecz zapakowany w nie najlepsze opakowanie. Uważam, że zmiana w tym zakresie natychmiast wpłynie na popularność olejków, bo naprawdę warto ich używać.
2 Komentarzy
Musiałabym mojego męża zaopatrzyć w takie olejki bo zawziął się, że zapuszcza brodę 😀
Olejek + balsam do brody (odżywczy) + szczotka + szampon do brody lub mydło – pakiet na start do dobrej pielęgnacji brody 😉 Na początek można pozwolić sobie na tańsze produkty i w mniejszych opakowaniach, sprawdzać zapachy, jak działają itd. Aż wybierze się swoje ulubione 🙂