Broda latem? Tak, to możliwe. Postaram się obalić kilka mitów, które popychają brodaczy do złapania za brzytwę, zanim jeszcze za oknem nadejdzie prawdziwe lato.
Za ciepło, broda grzeje
To chyba podstawowy zarzut, jaki kierowany jest w kierunku brodaczy. Ciężko się z nim nie zgodzić. W końcu zimą brodą idealnie radzi sobie z zatrzymaniem mroźnego wiatru i służy nam jako naturalny szal ochronny. Dlatego latem ciężko oczekiwać, żeby odgrywała rolę klimatyzacji. Ale czy latem futro na naszej twarzy rzeczywiście powoduje, aż taką różnicę temperatur?
The Wall Street Journal odwołał się do chińskiego badania, w którym wzięło udział 100 uczestników . Okazało się, że ich górne wargi, pokryte wąsem były średnio zaledwie o jeden stopień cieplejsze od tych gładko ogolonych. Na tej podstawie można stwierdzić, że broda sprawia, iż niektóre obszary twarzy będą cieplejsze. Nie jest to jednak znaczna różnica temperatur. Da się spokojnie z tym żyć i przetrwać nawet najbardziej upalne lato. Jeśli masz z tym problem, zawsze możesz ochłodzić brodę i twarz kostkami lodu.
Warto zwrócić też uwagę na fakt, że broda zatrzymuje wilgoć, dlatego często mamy odczucie, że broda latem wychładza. Wystarczy lekki powiew wiatru, by czuć się miło i przyjemnie.
Nawilżaj ją
Latem warto zadbać także o dobre nawilżenie brody i skóry pod nią. Bez względu na jej długość. Najlepszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnych balsamów i kremów przeznaczonych do brody. Pamiętaj także o regularnym piciu wody. Za odwodnionym organizmem ukrywa się broda narażona na uszkodzenia.
Przy nawilżaniu z pomocą przyjdzie także olejek do brody, który wzmocni brodę i doda jej miękkości, a także nawilży włos i skórę. Warto wybrać lżejszy zapach. Może coś z szerokiej gamy cytrusów? Przyjemny zapach pobudzi Cię rano do działania.
O tej porze roku broda wywołuje także większe zainteresowanie osób trzecich. Jest bardziej widoczna i odpowiednio pielęgnowana, dodaje nam wielu atutów.
Broda to my. Nie pozwólmy temperaturze decydować o tym, czy powinniśmy ją nosić czy nie. Wielomiesięczne futro, zapuszczane od późnego lata do wiosny wymaga wiele pracy i cierpliwości. Dlatego nie wymiękaj Bracie, kiedy z nieba leje się letni żar. Nie warto.